Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Zewnętrzna iluminacja

  Zamku Książ

  Perła Dolnego Śląska


  Wybudowany w XIII wieku i wielokrotnie modernizowany kompleks zamkowo-pałacowy Książ w Wałbrzychu to rzadki przykład udanego połączenia wielu stylów architektonicznych, typowych dla różnych okresów historycznych. Majestatyczny obiekt pod względem wielkości jest największym zamkiem na Śląsku, trzecim w Polsce i prawdziwą perłą w Europie ze względu na położenie i rozmiary całego kompleksu.
  Philips oświetlenie Zamku Książ

  Iluminacja została
  zaprojektowana tak,

  aby światło odgrywało rolę zarówno użytkową, jak i dekoracyjną. Nieprzypadkowe rozwiązania, zastosowane z myślą o zwiedzających, wnoszą nową jakość do spotkania z tym wyjątkowym obiektem. Dzięki nim obcowanie ze sztuką i architekturą Zamku Książ w Wałbrzychu wywiera niesamowite wrażenie na odwiedzających to miejsce”.

   

  — Krzysztof Urbański, prezes zarządu Zamku Książ

  Wyzwanie

   

  Olbrzymim wyzwaniem dla wykonawcy prac był montaż opraw na kilkusetletnich murach. W tym celu grono specjalistów firmy Philips wsparli alpiniści. To ich rękami udało się spełnić kolejny z warunków postawionych przez inwestora – zamontowanie źródeł światła, w taki sposób, by pozostały niewidoczne. Instalacja opraw zakończyła się sukcesem.

  Philips case study Zamek Książ

  Odpowiednie oświetlenie


  Położony na malowniczym cyplu skalnym Zamek Książ góruje nad okolicą i jest widoczny nawet z daleka. Nowa iluminacja zewnętrzna miała dodatkowo spotęgować ten oszałamiający efekt, ale konserwator obiektu w trosce o bezcenny zabytek postawił wykonawcom prac rygorystyczne wymagania. Przede wszystkim instalacja miała być trwała, aby nie nadwerężać cennej konstrukcji cyklicznymi pracami serwisowymi. Udało się to osiągnąć, dzięki niezwykle wydajnym i ekologicznym oprawom LED Color Kinetics firmy Philips. Ich trwałość wynosi aż 50 tysięcy godzin, co w praktyce zapewnia bezproblemowe działanie przez okres dziesięciu lat. Kolejną niebagatelną zaletą tego produktu jest niezwykła oszczędność. Całość 110 opraw – do działania potrzebuje zaledwie 4,4 kW energii elektrycznej! Olbrzymim wyzwaniem dla wykonawcy prac był montaż opraw na kilkusetletnich murach. W tym celu grono specjalistów firmy Philips wsparli alpiniści. To ich rękami udało się spełnić kolejny z warunków postawionych przez inwestora – zamontowanie źródeł światła, w taki sposób, by pozostały niewidoczne. Instalacja opraw zakończyła się sukcesem.

  Zespół

  Zamek Książ

  Klient

  LBL

  Partner

  LBL

  Projekt

  Podobne projekty