Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Nowy
  standard
  ekologicznej służby zdrowia

  Centrum Cukrzycy, Imperial College of London, Zjednoczone Emiraty Arabskie

   

  Dowiedz się, jak nowe oświetlenie przyczynia się do wzmocnienia ekologicznego wizerunku centrum ICLDC.

  Fasada Centrum Cukrzycy, Imperial College of London w ekologicznym oświetleniu marki Philips Lighting

  Firma Philips Lighting stworzyła
  wyjątkowe, ekologiczne oświetlenie,

  dzięki któremu mogliśmy spełnić założenia projektu ICLDC/ALAin. Rezultat jest niesamowity i podkreśla rangę jednej z najlepszych placówek medycznych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich”.

   

  — Baraa Ali, inżynier

  dziewczynka trzymająca misia

  Wyzwanie

   

  W 2011 roku Imperial College of London i firma deweloperska Mubadala połączyły siły. Celem współpracy było stworzenie nowego centrum dla osób chorych na cukrzycę. Firma Philips została poproszona o stworzenie systemu oświetlenia, który nie tylko będzie spełniać wymagania w zakresie ochrony środowiska, ale także wpłynie korzystnie na pracę pracowników służby zdrowia.

  Odpowiednie oświetlenie 

   

  Jako centrum opieki medycznej, edukacji i badań naukowych obiekt odgrywa ogromną rolę w zakresie szeroko rozumianych działań na rzecz ochrony zdrowia. Oświetlenie musiało spełniać wymagania funkcjonalne, uwzględniając szczegółowe zamierzenia projektanta. Jednocześnie kluczowym aspektem była wysoka wydajność energetyczna nowego rozwiązania.

   

  Najlepszym, innowacyjnym rozwiązaniem okazało się oświetlenie LED. Aby uniknąć efektu olśnienia zdecydowano się na oprawy oświetleniowe LEDALITE Pique, przeznaczone do wbudowania i charakteryzujące się znakomitym współczynnikiem sprawności świetlnej. W korytarzach pojawiły się oprawy LuxSpace LED, zapewniające znakomitą widoczność. W obszarach ogólnodostępnych zdecydowano się na lampy DayZone LED, których wyraźne, świeże światło przypomina światło naturalne.

   

  Elastyczny system oświetlenia wewnętrznego zapewnia personelowi szpitala znakomite warunki pracy i doskonałą widoczność. Fasada budynku centrum została udekorowana poprzez wykorzystanie lamp projektorowych ColorReach PowerCore. Za ich pomocą można tworzyć wspaniałe efekty świetlne, podkreślające splendor gmachu będącego ikoną miasta Al Ajn.

   

  Całe oświetlenie centrum ICLDC zostało unowocześnione poprzez zastosowanie energooszczędnych lamp LED. W niektórych częściach budynku zużycie energii elektrycznej spadło o 40% poniżej wymagań lokalnych norm. To wielki triumf.

  • ColorReach Powercore gen2
   ColorReach Powercore gen2
   ColorReach Powercore to pierwsza oprawa LED będąca w stanie wyraźnie i dynamicznie oświetlać fasady bardzo wysokich budynków. W eleganckiej obudowie łączy wszystkie zalety oświetle...

  Instalowanie
  ekologicznego oświetlenia

  Zespół

  Mubadala

  Klient

  Pokrewne projekty