Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Większa

  koncentracja

  Centrum Zdrowia Lindehof,
  Holandia

     

  Zobacz, jak oświetlenie przyczynia się do poprawy koncentracji personelu Centrum Zdrowia Lindehof.
  Biuro w Centrum Zdrowia Lindehof w oświetleniu marki Philips

  Dzięki dużej jasności

  światło

  jest przyjemne i nie męczy wzroku. Rachunki za prąd zmniejszyły się o niemal 50%. Bez pomocy działu Philips Lighting Capital nigdy bym nie dokonał takiej inwestycji ani nie czerpał z niej tylu korzyści”.

   

  — Jan van der Meij, internista i współwłaściciel Centrum Zdrowia Lindehof

  Pomieszczenie konsultacyjne w Centrum Zdrowia Lindehof; oświetlenie marki Philips

  Wyzwanie


  Centrum Zdrowia Lindehof w Hazerswoude-Dorp to nowoczesna placówka świadcząca usługi w wielu dziedzinach opieki zdrowotnej. Mieszczą się tu gabinety leczenia chorób wewnętrznych i fizjoterapii oraz apteka, a także Centrum Młodzieży i Rodziny. Firma Philips otrzymała zadanie wyposażenia ośrodka w oświetlenie, które wpływałoby korzystnie na poziom koncentracji u personelu.
  Gabinet lekarski w Centrum Zdrowia Lindehof; energooszczędne oświetlenie marki Philips

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Właścicielom Centrum zależy nie tylko na stanie zdrowia swoich pacjentów, ale także na ochronie przyrody. Z tego względu podstawowymi czynnikami przy wyborze nowego systemu oświetlenia były jego minimalny wpływ na otaczający świat oraz korzystne oddziaływanie na personel i pacjentów. Istotny był również koszt rozwiązania. Dział Philips Lighting Capital przekonał właścicieli do zainwestowania, oferując korzystną umowę leasingu obejmującą początek inwestycji.

   

  Po otrzymaniu zielonego światła firma Philips rozpoczęła instalację energooszczędnego oświetlenia LED. W większości pomieszczeń dla pracowników zainstalowano oświetlenie PowerBalance, poprawiające komfort pracy. Jest wystarczająco jasne, aby można było pozbyć się lampek biurkowych, ale nie wywołuje efektu olśnienia. Nad łóżkami w salach dla pacjentów pojawiły się oprawy CoreView, zapewniające optymalną widoczność.

   

  Oświetleniem sterują kontrolery OccuSwitch DALI, wykorzystujące czujniki ruchu i natężenia światła dziennego do automatycznej regulacji optymalnego poziomu światła, co przyczynia się do zmniejszenia zużycia energii. „Bardzo mi się podoba nowe oświetlenie” — mówi Jan van der Meij, współwłaściciel Centrum. „Dzięki dużej jasności światło jest przyjemne i nie męczy wzroku”.

   

  Energooszczędne oświetlenie LED i inteligentne systemy sterowania dają wymierne korzyści. W porównaniu z tradycyjnym oświetleniem nowe systemy redukują koszt energii i koszty powiązane niemal o 50%. Co więcej, nowych lamp nie będzie trzeba wymieniać przez najbliższe 20 lat.

  • PowerBalance gen2
   PowerBalance gen2
   W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...

  Pokrewne projekty