Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Lepszy sen

  dla starszych osób

  Dom opieki dla starszych osób,
  Solingen, Niemcy


  Dowiedz się, jak nowe oświetlenie przyczynia się do wzmocnienia poczucia cyklu dnia i nocy w domu opieki dla osób starszych.
  Opiekunka wraz z pensjonariuszką korzystają z zalet, jakie daje dobre oświetlenie; dom opieki dla osób starszych, Niemcy; oświetlenie marki Philips Lighting

  Możliwość widocznej
  poprawy samopoczucia

  naszych rezydentów za pomocą światła to wielki dar. Co więcej, symulowany cykl dnia i nocy ma pozytywny wpływ także i na nasz personel”.

   

  — Ralf Paschold, kierownik domu opieki, SV Group

  Korytarz domu opieki dla osób starszych w oświetleniu marki Philips Lighting
  Opiekunka zajmująca się pensjonariuszem domu opieki dla osób starszych; dynamiczne oświetlenie marki Philips Healthcare Lighting

  Wyzwanie

   

  Właściciele domu opieki dla osób starszych Am Kirschbaumer Hof chcą innowacyjnych zmian. Ich celem jest zagwarantowanie pensjonariuszom najlepszej indywidualnej opieki, jaką mogą zapewnić opiekunowie. Czy nowe oświetlenie przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy samopoczucia seniorów i personelu?

  Odpowiednie oświetlenie 


  Oświetlenie może mieć pozytywny wpływ na zachowanie i samopoczucie osób będących pod opieką. Mając to na uwadze, właściciele domu opieki dla osób starszych Am Kirschbaumer Hof planowali wyposażyć swój nowy ośrodek w oświetlenie, które zapewniałoby przyjazną atmosferę. Mieli nadzieję, że za jego pomocą uda się odtworzyć cykl dnia i nocy, który regulowałby okresy snu i aktywności u pacjentów cierpiących na otępienie.

   

  Firma Philips przystąpiła do instalacji dynamicznego systemu oświetlenia. Kluczowym elementem rozwiązania są oprawy Savio i sterowniki Dynalite, tworzące złudzenie cyklu dnia i nocy poprzez zmiany jasności i temperatury barwowej oświetlenia. Barwa światła zmienia się od błękitnych odcieni bieli rano poprzez pełniejszą i cieplejszą biel w ciągu dnia i wieczorem. Zmiany odpowiadają naturalnemu cyklowi całodobowemu (zegarowi biologicznemu), dlatego pacjenci mogą czuć się pełni energii w ciągu dnia, aby następnie odpocząć w nocy.

   

  Nowe oświetlenie przeznaczone do obiektów służby zdrowia przyczyniło się do poprawy jakości życia rezydentów domu opieki. Przyjemna atmosfera pomaga w odpoczynku, poprawia samopoczucie i aktywizuje społecznie. Znakomita jasność nowego oświetlenia zapewnia doskonałą widoczność zarówno dla pensjonariuszy, jak i personelu, zwiększając bezpieczeństwo i ułatwiając poruszanie się po domu opieki. Ponadto przyjemna barwa światła poprawia samopoczucie pracowników i zwiększa zadowolenie z wykonywanej pracy.

   

  „Dzięki współczesnej technologii wiele się zmieniło w dziedzinie opieki zdrowotnej. Doskonałym przykładem jest system dynamicznego oświetlenia firmy Philips. Pomaga naszym pensjonariuszom, zwłaszcza tym cierpiącym na otępienie, w prowadzeniu zwyczajnego trybu życia”.

  — Ralf Paschold, kierownik domu opieki, SV Group

  • Savio TCS760/770
   Savio TCS760/770
   Wyposażone w opatentowaną przez firmę Philips technologię optyk składających się z mikrosoczewek oprawy Savio to linia opraw oferująca idealne połączenie stylowego projektu i optym...
  Kontroler Dynalite

  Kontroler Dynalite

  Intuicyjny moduł sterowania oświetleniem. Kontroler Dynalite umożliwia automatyczne sterowanie oświetleniem zgodnie z ustawieniami wybranymi przez użytkownika, przyczynia się także do ograniczania zużycia energii.

  Informacje o produkcie

  Oświetlenie zapewniające
  spokój i komfort

  Zespół

  AM Kirschbaumer Hof

  Klient

  Pokrewne projekty