Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Światło
  jako źródło spokoju

  Klinika psychiatrii, Szpital Kawalerów Maltańskich, Oberhausen, Niemcy


  Dowiedz się, jak nowe oświetlenie ułatwia życie pacjentom przebywającym w klinice psychiatrii w Oberhausen.
  Pielęgniarka idąca korytarzem kliniki psychiatrii; oświetlenie marki Philips

  Udało się
  osiągnąć cel,

  jakim było stworzenie przyjaznej atmosfery dla naszych pacjentów i terapeutów. Nie wolno lekceważyć wpływu światła na nasze samopoczucie i dlatego mam pewność, że jego odpowiednie użycie może mieć działanie lecznicze”.

   

  — Manfred Rönfeldt, dyrektor ds. technicznych, Psychiatrie Oberhausen

  Sala dla pacjentów w klinice psychiatrii; oświetlenie marki Philips
  Sala dla pacjentów w klinice psychiatrii; oświetlenie marki Philips

  Wyzwanie


  Klinika Psychiatrii, Psychoterapii i Psychosomatyki to nowoczesna i przyszłościowa placówka służby zdrowia. Mieści się w Szpitalu Kawalerów Maltańskich w Oberhausen i świadczy usługi terapeutyczne setkom pacjentów. Mając na uwadze jak najlepsze warunki pobytu dla pacjentów, zarząd szpitala zwrócił się o pomoc do firmy Philips.
  Pielęgniarka idąca korytarzem kliniki psychiatrii; oświetlenie marki Philips

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Klinika rozpoczęła działalność w 1978 r. Pracujący tu personel od początku stawiał dobro pacjentów na pierwszym miejscu. Gdy pojawiła się możliwość powiększenia oddziałów placówki o kolejne 160 pomieszczeń, zarząd postanowił dodatkowo wyposażyć je w nowy system oświetleniowy. Celem było stworzenie miejsca, które nie przypominałoby tradycyjnego szpitala, lecz w którym, dzięki innowacyjnemu oświetleniu, panowałaby przyjazna atmosfera troski i opieki.

   

  Oświetlenie marki Philips do obiektów służby zdrowia wniosło do placówki nowego ducha. Zarząd kliniki opowiadał się za koncepcją „światła osobistego”, zgodnie z którą zarówno pracownicy, jak i pacjenci mogliby dowolnie regulować oświetlenie w salach i na korytarzach, dostosowując je do własnych oczekiwań. Taki poziom indywidualnej kontroli znakomicie wpływa na stan pacjentów i ułatwia personelowi wykonywanie pracy.

   

  Głównymi źródłami światła są oprawy Rotaris i Savio. Umożliwiają one wybór temperatury barwowej światła pomiędzy 2700 K (barwa ciepła biała) a 6500 K (światło dzienne). Wartości te odpowiadają barwie światła naturalnego. W zależności od wybranego ustawienia można za pomocą światła stymulować wytwarzanie melatoniny i kortyzolu — hormonów odpowiadających za uczucie spokoju i pobudzenia. Natężenie i barwę światła można regulować oddzielnie jednym przyciskiem.

   

  W rezultacie dzięki nowemu oświetleniu w klinice panuje przyjazna, gościnna atmosfera wpływająca korzystnie na zdrowie i samopoczucie pacjentów.

  • Savio TCS760/770
   Savio TCS760/770
   Wyposażone w opatentowaną przez firmę Philips technologię optyk składających się z mikrosoczewek oprawy Savio to linia opraw oferująca idealne połączenie stylowego projektu i optym...

  Spokojna atmosfera
  z myślą o pacjentach

  Zespół

  Manfred Rönfeldt, Psychiatrie Oberhausen

  Kierownik projektu

  Petra Sachse

  Architekt

  Petra Wörner

  Architekt

  Martin Sonis, K sys Krankenhaus Systemtechnik

  Instalacja

  Ralf Nowack, Philips Lighting

  Konsultant ds. oświetlenia

  Pokrewne projekty