Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Uśmiechy dzieci

  to najlepsza nagroda

  Ronald McDonald VU,
  Amsterdam, Holandia


  Zobacz, jak oświetlenie LED do obiektów służby zdrowia poprawia samopoczucie dzieci w szpitalu Ronald McDonald VU.
  Tunel wzbogacony technologią LED marki Philips Lighting; Centrum Medyczne VU; miasteczko dla dzieci Ronald McDonald Kinderstad; Amsterdam

  Tunel to
  niesamowita przygoda

  zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców. Dzieci są bardzo szczęśliwe”.

   

  — Marijke Peer, burmistrzyni miasteczka dla dzieci Ronald McDonald VU Kinderstad

  Wyzwanie

   

  Pracownicy centrum medycznego VU w Amsterdamie wiedzą, jak troszczyć się o małych pacjentów. Aby odwrócić ich uwagę od choroby, postanowili stworzyć wyjątkowy plac zabaw: Ronald McDonald VU Kinderstad. Czy nowe oświetlenie pozwoli dzieciom zapomnieć o zmartwieniach?

  Odpowiednie oświetlenie 


  Kinderstad przypomina małe wesołe miasteczko. Jest tutaj niewielkie boisko, tor wyścigowy, studio radiowe, kącik komputerowo-telewizyjny i miejsce do oglądania samolotów. Aby jeszcze bardziej zwiększyć atrakcyjność tego miejsca, zdecydowano się na modernizacje oświetlenia, którą powierzono firmie Philips.


  Aby dodać odrobinę magii w przejściu łączącym szpitalne otoczenie z bajkowym światem miasteczka Kinderstad, zaprojektowano specjalny, podświetlany tunel. Cieszy się on ogromną popularnością wśród dzieci odwiedzających miasteczko Kinderstad. Tunel ma siedem metrów długości i jest wystarczająco szeroki, aby pomieścić łóżko. Z tego powodu i ze względów bezpieczeństwa zainstalowane wewnątrz oświetlenie musiało być wystarczająco jasne, aby zapewnić doskonałą widoczność, ale nie na tyle mocne, aby wywoływać u dzieci ataki padaczki.


  Po wielu próbach zdecydowano się na oświetlenie VidiWall DPIX 600. Ułożone w sieć umożliwia, dzięki kolorowym diodom LED RGB, wyświetlanie łagodnych kolorów i efektów świetlnych, a także obrazów sterowanych za pomocą komputera. Aby osiągnąć oczekiwany rezultat, w 15-centymetrowych odstępach rozmieszczono 1772 moduły LED i ukryto je za przeźroczystą osłoną wykonaną z tworzywa, która znakomicie rozprasza światło. Procesor obrazu VidiWall umożliwia wyświetlenie w tunelu kolorowych tęczy, a także ruchomych obrazów, takich jak krople deszczu lub trawa poruszająca się na wietrze.


  Podświetlany tunel zachwyca dzieci, odwracając ich uwagę od szpitalnego otoczenia. Piękne, zmieniające się barwy wpływają uspokajająco szczególnie na niepełnosprawne intelektualnie dzieci przewożone przez tunel.

  VidiWall DPIX 600

  VidiWall DPIX 600

  Kreowanie i kontrola otoczenia za pomocą światła. Tymi wszechstronnymi diodami LED można dowolnie sterować za pomocą komputera, tworząc niezapomniane efekty.

  Światło poprawiające 
  nastrój

  Zespół

  Centrum medyczne VU

  Sponge Architects

  Architekt/Opinia
  Strona internetowa

  Kropman/Intos

  Instalator

  Pokrewne projekty