Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Całodobowa

  opieka

  Szpital Asklepios Klinik
  Dzielnica Barmbek, Hamburg, Niemcy

     

  Dowiedz się, jak dzięki oświetleniu do obiektów służby zdrowia szpital Asklepios Klinik w dzielnicy Barmbek może świadczyć opiekę całą dobę.
  Iluminacja fasady szpitala Asklepios Klinik w dzielnicy Barmbek; oświetlenie marki Philips Lighting

  Jako szpital

  dołączyliśmy

  do programu Ekologiczny Szpital. Z tego powodu na korytarzach naszej placówki wykorzystuje się nowoczesne oświetlenie LED marki Philips, które jest nie tylko trwałe, lecz także energooszczędne. To bardzo ważne, ponieważ oświetlenie w korytarzach musi być włączone przez całą dobę”.

   

  — Stefan Tefke, dyrektor szpitala, Technologia-Zaopatrzenie-Logistyka-IT

  Oświetlenie korytarzy w szpitalu Asklepios Klinik w dzielnicy Barmbek, Hamburg, Niemcy; oświetlenie marki Philips Lighting

  Wyzwanie


  Marka Asklepios jest liderem w zakresie nowoczesnej opieki zdrowotnej. Obsługując 150 placówek medycznych w Niemczech, jest największym prywatnym operatorem w zakresie opieki zdrowotnej w Europie. Gdy jedna z jej placówek, mieszcząca się w dzielnicy Barmbek, dołączyła do rządowego programu Ekologiczny Szpital, konieczne okazało się zwiększenie jej ekologiczności przy zachowaniu 24-godzinnej opieki zdrowotnej.
  Korytarze w szpitalu Asklepios Klinik w dzielnicy Barmbek; oświetlenie marki Philips

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Prace rozpoczęły się od wymiany 3600 świetlówek fluorescencyjnych zainstalowanych w korytarzach na nowoczesne lampy MASTERLED. Ich jasne, przyjemne światło ułatwia poruszanie się po korytarzach placówki. Brak migotania, minimalne zużycie energii i trzykrotnie dłuższy okres pracy w porównaniu ze świetlówkami fluorescencyjnymi to wyjątkowe zalety nowego oświetlenia. W korytarzach zainstalowano także 944 lampy LuxSpace i 577 lamp LuxSpace mini.

   

  Nowe oprawy oświetleniowe będą przez wiele lat przyczyniać się do obniżania zużycia energii, nie wymagając konserwacji. Prace modernizacyjne prowadzono także w łazienkach i toaletach, w których zainstalowano 78 opraw oświetleniowych typu downligth LuxSpace Compact Power. W innych pomieszczeniach zamontowano 1000 lamp MASTER LEDspot GU 5.3 jako oświetlenie ogólne. Nowe oprawy świecą światłem wysokiej jakości, poprawiając widoczność i tworząc przyjazną atmosferę dla pacjentów, osób odwiedzających i pracowników kliniki. Pełna zgodność ze wszystkimi normami gwarantuje, że oświetlenie przyczynia się do poprawy stanu zdrowia wszystkich chorych.

   

  Od czasu przejścia na technologię LED pobór mocy w zmodernizowanych pomieszczeniach szpitala zmniejszył się o 1 172 290 kWh rocznie (21%). Pozwoliło to zmniejszyć koszty energii o 164 120 euro oraz znacząco obniżyć emisję dwutlenku węgla. Ponadto dzięki długiemu, bezobsługowemu okresowi eksploatacji, wynoszącemu aż 50 000 godzin, koszty konserwacji oraz koszty wynikające z tytułu przerw w świadczeniu usług zostały w dużym stopniu zminimalizowane.

  • MASTER LEDspot 230V
   MASTER LEDspot 230V
   Delivering a warm, halogen-like accent beam, MASTER LEDspot MV is a perfect fit for spot lighting (track, corridors, lift lobbies, display cases and cabinets) in the hospitality in...

  Pokrewne projekty