Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Światło
  w sytuacjach zagrożenia życia

  Szpital w Holbæk, Dania

   

  Zobacz, jak dzięki nowemu oświetleniu szpital w Holbæk w Danii może lepiej dbać o osoby potrzebujące natychmiastowej opieki lekarskiej.

   Poczekalnia w szpitalu w Holbæk w Danii; oświetlenie marki Philips do wbudowania przeznaczone do obiektów służby zdrowia

  Jakość światła
  znacząco się poprawiła.

  Poza tym oświetlenie LED włącza się natychmiast po naciśnięciu przełącznika. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza w szpitalu, gdzie w nagłych sytuacjach liczą się ułamki sekund”.

   

  — Henrik Jørgensen, elektryk, szpital w Holbæk

  W szpitalu w Holbæk w Danii wykorzystuje się oświetlenie marki Philips do zabudowania, przeznaczone do obiektów służby zdrowia.

  Wyzwanie

   

  Szpital ratunkowy Holbæk jest jedną z czerech takich placówek w regionie Sjælland. Przyjmuje pacjentów w stanie krytycznym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Jego personel musi być zawsze gotowy na udzielenie pomocy ratującej życie. Czy nowe oświetlenie może przyczynić się do poprawy standardów opieki, przy okazji oszczędzając energię?

  Odpowiednie oświetlenie 

   

  W szpitalu ratunkowym każde opóźnienie przy udzieleniu pomocy może mieć poważne konsekwencje. Z tego powodu zdecydowano się na wymianę dotychczasowego oświetlenia na niezawodną technologię LED. W centralnym pomieszczeniu sterylnym firma Philips zamontowała 25 opraw CoreView LED, co w zauważalny sposób przyczyniło się do poprawy widoczności. „Oświetlenie jest dużo lepsze niż kiedyś” — wyjaśnia Helle Andersen, asystentka ds. utrzymywania sterylności pomieszczeń. „Wszystko doskonale widać. Nie muszę nawet zakładać okularów, aby coś przeczytać. Możliwość przyciemnienia światła bardzo się przydaje”.

   

  W innych pomieszczeniach budynku zabudowano oprawy CoreView oraz SmartForm. Te innowacyjne rozwiązania zapewniają znakomitą widoczność, a także, dzięki dużej energooszczędności, przynoszą wymierne korzyści. W salach operacyjnych zainstalowano czujniki ruchu, które zmniejszają poziom natężenia światła, aż do całkowitego wyłączenia, jeśli wykryją, że w pomieszczeniu nikt się nie znajduje.

   

  Oddział anestezjologii i blok operacyjny wyposażono w oświetlenie na bazie lamp T5, których charakterystyczne, białe światło korzystnie wpływa na poziom koncentracji personelu. Dzięki niskiemu zużyciu energii elektrycznej nowe systemy oświetlenia przynoszą szpitalowi duże oszczędności. Ponadto dużemu zmniejszeniu uległy także koszty konserwacji, ponieważ okres eksploatowania lamp T5 wynosi 24 000 godzin, a lamp LED — aż 50 000 godzin.

   

  „Nowe oświetlenie na oddziale anestezjologii i na bloku operacyjnym jest dużo bardziej wydajne niż poprzednie. Chwali je także personel, zwracając uwagę, że jest bardziej przyjazne dla pacjentów i nie oślepia”.


  — Søren S. Stage-Madsen z Højager Belysning

  • Smartform LED BBS460
   Smartform LED BBS460
   Przeznaczone do wbudowania oprawy SmartForm, odzwierciedlające dążenie firmy Philips do budowy prostych i ekologicznych rozwiązań, obecnie mogą być wyposażane w źródła LED. Zaproje...
  • PowerBalance gen2
   PowerBalance gen2
   W przypadku oświetlania pomieszczeń biurowych źródłami w oprawach LED inwestorzy są zwykle skłonni wydać pieniądze na ekologiczne rozwiązania, ale tylko pod warunkiem zwrotu tych i...

  Światło
  bez zakłóceń

  Zespół

  Region Sjælland

  Klient

  Højager Belysning A/S

  Doradca ds. projektu

  Pokrewne projekty