Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

    Pomoc Hoogeveen w

    wyróżnieniu się

     

    Centrum miasta Hoogeveen, 

    Holandia

     

    Dowiedz się, jak oświetlenie miejskie odróżnia Hoogeveen od otaczających gmin  

    Ludzie siedzący nad kanałem w przyjemnie oświetlonym otoczeniu

    Ogólny plan oświetlenia firmy Philips
    nadał odnowionemu

    centrum miasta Hoogeveen dodatkowej atrakcyjności wieczorami”.

     

    — Anno Wietze Hiemstra, Rada Miasta Hoogeveen

    Oświetlenie drzew w centrum miasta Hoogeveen tworzy wspaniałe cienie

    Wyzwanie

     

    Hoogeven to historyczna, piękna gmina na południu prowincji Drenthe. Lokalny samorząd postanowił uczynić ją sercem regionu, a w tym celu należało zwiększyć atrakcyjność centrum miasta dla mieszkańców i turystów.

    Odpowiednie oświetlenie

     

    "Nowoczesne oświetlenie miejskie miało kluczowe znaczenie dla podkreślenia zabytków architektury w Hoogeven. Firma Philips przygotowała rozwiązanie uwzględniające wszystkie rejony miasta i poprawiające ich wygląd, a jednocześnie pozostające w zgodzie z wymaganiami zrównoważonego rozwoju. Poczynając od rejonu Hoofdstraat-Noord, montowaliśmy światła uliczne CitySpirit Cone wzdłuż ulic. Spowodowało to poprawę komfortu wizualnego rejonu, a jednocześnie stworzyło piękne otoczenie wokół kanału i historycznych fasad.

     

    Do oświetlenia fasad budynków wykorzystano oprawy oświetleniowe LEDline2 osadzone w chodnikach. Oświetlają budynki od dołu przyjemnym, ciepłym odcieniem, tworząc atrakcyjną grę świateł i cieni bez efektu olśnienia.

     

    Efekty świetlne wokół placu i ściany nabrzeża tworzą niezwykły, bajkowy nastrój. Ich źródłem są światła UrbanScene umocowane na słupach oświetleniowych i rzucające na ziemię eleganckie cienie w kształcie liści. „Uzyskany wynik budził wyłącznie pozytywne reakcje” — mówi radny Anno Wietze Hiemstra. „Ujawniło się ukryte piękno historycznych fasad, widoczne tak w dzień, jak i w nocy. A efekty świetlne powstające na placu i murze nabrzeża są fantastyczne, niesamowicie przyciągają ludzi”.  


    Dzięki systemowi Starsense telemanagement oświetlenie może być przyciemniane i dostosowywane do każdej okazji. Można także z łatwością wykorzystać pełną moc światła w razie potrzeby. Wyjątkowa trwałość świateł pozwala pozostawiać je włączone przez dłuższy czas w gorących okresach czy w czasie świąt.

    • CitySpirit Street LED
      CitySpirit Street LED
      CitySpirit Street jest częścią rodziny CitySpirit Gen2. Jest to hybrydowa rodzina zapewniająca wspaniałe, ekologiczne oświetlenie, nie naruszające harmonii architektonicznej. Rodzi...
    • UrbanScene
      UrbanScene
      UrbanScene to rodzina kompletnych rozwiązań oświetleniowych, obejmująca oprawy (wraz ze zintegrowanymi wysięgnikami) oraz słupy (maszty), przeznaczona do oświetlania elewacji i uli...
    • LEDline² BCS710/713/716/719/722
      LEDline² BCS710/713/716/719/722
      LEDline² to seria wysokiej klasy opraw liniowych wykorzystujących diody LED. Ich główne zastosowanie to iluminacje zewnętrzne.Wariacje barwy białej, od chłodnej po ciepłą, są ideal...

    Pokrewne projekty