Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Większe bezpieczeństwo

  obszarów miejskich Wigan  

  Centrum miasta Wigan,
  Lancashire, Wielka Brytania


  Zobacz, jak dzięki oświetleniu LED poprawiło się bezpieczeństwo w nocy w centrum miasta Wigan.
  W centrum miasta Wigan zastosowano energooszczędne oświetlenie miejskie LED firmy Philips, aby stworzyć jasne, bezpieczne otoczenie

  Firma Philips zaoferowała nam
  rozwiązanie, które

  nie tylko pozwala zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, ale także zapewnia znakomite oświetlenie. Nowe oświetlenie LED pozwoliło zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców w nocy, a jednocześnie zmiana urządzeń i materiałów zewnętrznych oraz poprawa wizerunku architektonicznego stała się elementem działań rewitalizacyjnych”.

   

  — Keith Benson, menedżer ds. oświetlenia ulicznego i scenerii ulic w Radzie Miasta Wigan

  Aby zwiększyć bezpieczeństwo w nocy, w centrum miasta Wigan zastosowano produkt LED firmy Philips do oświetlenia ulicznego, SpeedStar

  Wyzwanie


  Wigan to miasto nastawione na przyszłość. Szukając możliwości ograniczenia kosztów i poprawy otoczenia, rada miasta zwróciła się w stronę energooszczędnego oświetlenia. Czy oświetlenie miejskie LED mogło okazać się korzystne, biorąc pod uwagę, że priorytetem jest bezpieczeństwo pieszych i kierowców?

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Bezpieczeństwo w obszarach miejskich jest najważniejsze w Wigan. Rada miasta chciała zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo podczas nocnych spacerów. Mogło w tym pomóc odpowiednie oświetlenie ułatwiające rozpoznawanie twarzy i rozróżnianie obiektów. Co więcej, białe światło zapewnia lepszą jakość obrazów z monitoringu miejskiego. Odpowiednie oświetlenie może zniechęcić przestępców i pomóc policji obniżyć wskaźnik przestępczości.

   

  Rozwiązanie LED SpeedStar zmieniło ulice Wigan. Jego przezroczyste, białe światło zapewnia pieszym i kierowcom optymalną widoczność. W efekcie kierowcy widzą ulice wyraźniej, a mieszkańcy czują się bezpieczniej, chodząc ulicami. Oświetlenie eksponuje także nowe elementy wykończeniowe i architektoniczne, w które zainwestowała rada miasta.

   

  Nowym oświetleniem ulicznym LED steruje centralny system zarządzania, co zwiększa oszczędności energii. System zapewnia, że w każdym momencie będzie stosowane odpowiednie natężenie światła. Jasność jest mniejsza w ciągu tygodnia, a większa w weekendy, kiedy nocna aktywność mieszkańców jest największa. Aby zapewnić pełne podparcie rozwiązania SpeedStar i zmniejszenie wibracji przenoszonych z ulicy, w firmie Philips skonstruowano odpowiedni uchwyt ścienny przeznaczony do tego konkretnego zastosowania.

   

  Lepsza widoczność na drogach i w ich pobliżu wpłynęła pozytywnie na bezpieczeństwo w Wigan. Ponadto dzięki energooszczędnemu oświetleniu emisja dwutlenku węgla przez Wigan zmniejszyła się, podobnie jak koszty energii.

  Wyzsza wygoda dla
  mieszkańców

  dzięki światłu
     

  Zespół

  Rada Miasta Wigan

  Pokrewne projekty