Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Place miejskie jako

  ośrodki życia towarzyskiego

  Place dzielnicy Saint-Gervais,
  Genewa, Szwajcaria


  Dowiedz się, jak zwykłe place miejskie stały się miejscami intensywnego życia towarzyskiego dzięki zastosowaniu oświetlenia LED.
  Plac w Genewie z oświetleniem Philips Lighting

  Dzięki energooszczędnym i wymagającym niewielkich
  nakładów na utrzymanie

  diodom LED władze Genewy mogą zaoszczędzić, a jednocześnie zwiększyć komfort życia mieszkańców i gości”.

  Wyzwanie


  Dzielnica Saint-Gervais w Genewie przeszła radykalną modernizację. Rada miasta postanowiła stworzyć więcej miejsc, w których mieszkańcy mogliby odpoczywać i spotykać się ze sobą, i w tym celu przekształciła trzy place w miejsca spacerowe. Do dopełnienia przekształcenia było potrzebne przyjazne oświetlenie.

   

  Odpowiednie oświetlenie 


  Przed modernizacją te trzy place wyglądały całkiem inaczej. Plac Simon-Goulart był parkingiem, plac de Saint-Gervais wysepką drogową, a plac de Bel-Air mało przyjaznym węzłem komunikacji miejskiej. Wprowadzane zmiany wymagały, aby na wszystkich trzech placach zamontować oświetlenie zgodne z Ogólnym Planem Oświetlenia Genewy.

   

  Plac Simon-Goulart z fontannami i piękną architekturą stał się miejscem spotkań dla wszystkich pokoleń. Oświetlenie placu firmy Philips stworzyło bezpieczną, towarzyską atmosferę przyciągającą mieszkańców po zmroku. System oświetleniowy zawieszono na kablach osiem metrów ponad poziomem ulicy, aby zostawić jak najwięcej wolnego miejsca. „Żyrandol” złożony z trzech świateł ulicznych wyposażonych w diody LED oświetla środkową część placu, nie tworząc przy tym efektu olśnienia.

   

  Na placu de Saint-Gervais zamontowane w ścianach oprawy oświetleniowe pozostawiły dużo wolnej przestrzeni i stworzyły przyjemne miejsce na spotkania ze znajomymi. Na placu de Bel-Air wskaźniki LED RGB zostały zamontowane na szczytach trójkątnych słupów. Plac jest wietrznym miejscem, toteż światła zostały tak zaprogramowane, aby zmieniały kolor odpowiednio do aktualnej szybkości wiatru. Ta zmiana barwy stała się tematem rozmów mieszkańców i wzbudziła u nich swoiste poczucie dumy.

   

  Instalacja w Genewie została zgłoszona do konkursu firmy Philips city.people.light w 2013 r. i uzyskała w nim trzecią nagrodę.

  Dopełnianie
  projektu miasta

  Zespół

  Dzielnica Saint-Gervais, Genewa

  Klient

  Pokrewne projekty