Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Rozwijające się miasto
  staje się bardziej ekologiczne

  Rivas Vaciamadrid, Hiszpania

   

  Dowiedz się, jak światło pomaga miastu Rivas Vaciamadrid w szybkim osiągnięciu przełomu na drodze do zrównoważonego rozwoju.

  Obszar miejski w Rivas w Hiszpanii oświetlony zewnętrznym oświetleniem Philips

  Ostatecznie osiągnęliśmy
  wyznaczone 

  cele: redukcję emisji gazów cieplarnianych, poprawę jakości i jednorodności oraz oszczędność kosztów wynoszącą 56%”.

   

  — Carlos Ventura, dyrektor ds. telekomunikacji — władze samorządowe miasta Rivas

  Biegacze oświetleni przez produkty Philips Lighting w Rivas
  Boisko w Rivas w Hiszpanii oświetlone przez firmę Philips

  Wyzwanie


  Rivas Vaciamadrid jest najszybciej rozwijającym się europejskim miastem w ciągu ostatnich 30 lat. Ponieważ liczba mieszkańców wzrosła od 500 do ponad 80 000, władze samorządowe były zmuszone do kontrolowania rosnącego zużycia energii i emisji CO2. Konieczna była zmiana oświetlenia na energooszczędne.
  Innowacyjny system oświetlenia firmy Philips zmienia Rivas w inteligentne miasto

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Gmina Rivas Vaciamadrid miała wielkie plany. Świadomość konsekwencji szybkiego wzrostu liczby mieszkańców sprawiła, że władze lokalne przystąpiły do realizacji projektu „0 emisji w Rivas”. Celem było zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 50% do 2020 r. i osiągnięcie neutralnego stanu pod względem emisji związków węgla do 2030 r. To oznaczało wymianę oświetlenia miejskiego wyposażonego w lampy sodowe i metalohalogenkowe na ekologiczne produkty.

   

  Lampy LED zapewniły ultranowoczesne rozwiązanie. Na ulicach, terenach mieszkaniowych i w parkach zamontowano oprawy oświetleniowe Luma 1 i Luma Mini. Tworzą one przyjazną atmosferę, a jednorodne światło wysokiej jakości pozwala mieszkańcom czuć się na zewnątrz tak jak w domu. Ścieżki spacerowe i tereny sportowe nabrały nowego wyrazu dzięki oświetleniu reflektorowemu LED ClearFlood. Jasne, czyste światło zapewnia poczucie komfortu w nocy.

   

  W wielu wypadkach te nowoczesne lampy udało się zainstalować na istniejących słupach oświetleniowych, co uprościło pracę. Aby oszczędzać energię, światło nowych opraw można przyciemniać w razie potrzeby. Na przykład każda oprawa oświetleniowa Luma jest zaprogramowana do dostarczania 100% oświetlenia w okresach dużego natężenia ruchu, 70% w czasie mniej intensywnego korzystania z dróg oraz 50% przez resztę godzin nocnych aż do wschodu słońca.

   

  Podczas pisania tego tekstu już 82% lamp w mieście zostało zastąpionych oprawami LED. Zużycie energii spadło o 56%, a roczna emisja CO2 zmniejszy się o 990 ton.

  • ClearFlood
   ClearFlood
   ClearFlood to rodzina naświetlaczy pozwalających wybrać strumień świetlny potrzebny dokładnie w danym zastosowaniu. W ich konstrukcji wykorzystano najnowocześniejszą technologię LE...
  • Luma
   Luma
   Oprawy serii Lumasą ulicznymi oprawami wykonanymi w technologii RevoledTM, któreoferują doskonałe chłodzenie panelu LED oraz gwarantują bezawaryjną pracę pojej zamontowaniu. Dzięki...

  Poprawa
  estetyki miasta

  Zespół

  Gmina Rivas Vaciamadrid

  Klient

  Elacnor, José Luis Martín

  Instalator

  Mauricio de Ramón Chicano

  Przedstawiciel firmy Philips

  Pokrewne projekty