Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Rozwijające się miasto
  staje się bardziej ekologiczne

  Rivas Vaciamadrid, Hiszpania

   

  Dowiedz się, jak światło pomaga miastu Rivas Vaciamadrid w szybkim osiągnięciu przełomu na drodze do zrównoważonego rozwoju.

  Obszar miejski w Rivas w Hiszpanii oświetlony zewnętrznym oświetleniem Philips

  Ostatecznie osiągnęliśmy
  wyznaczone 

  cele: redukcję emisji gazów cieplarnianych, poprawę jakości i jednorodności oraz oszczędność kosztów wynoszącą 56%”.

   

  — Carlos Ventura, dyrektor ds. telekomunikacji — władze samorządowe miasta Rivas

  Biegacze oświetleni przez produkty Philips Lighting w Rivas
  Boisko w Rivas w Hiszpanii oświetlone przez firmę Philips

  Wyzwanie


  Rivas Vaciamadrid jest najszybciej rozwijającym się europejskim miastem w ciągu ostatnich 30 lat. Ponieważ liczba mieszkańców wzrosła od 500 do ponad 80 000, władze samorządowe były zmuszone do kontrolowania rosnącego zużycia energii i emisji CO2. Konieczna była zmiana oświetlenia na energooszczędne.
  Innowacyjny system oświetlenia firmy Philips zmienia Rivas w inteligentne miasto

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Gmina Rivas Vaciamadrid miała wielkie plany. Świadomość konsekwencji szybkiego wzrostu liczby mieszkańców sprawiła, że władze lokalne przystąpiły do realizacji projektu „0 emisji w Rivas”. Celem było zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 50% do 2020 r. i osiągnięcie neutralnego stanu pod względem emisji związków węgla do 2030 r. To oznaczało wymianę oświetlenia miejskiego wyposażonego w lampy sodowe i metalohalogenkowe na ekologiczne produkty.

   

  Lampy LED zapewniły ultranowoczesne rozwiązanie. Na ulicach, terenach mieszkaniowych i w parkach zamontowano oprawy oświetleniowe Luma 1 i Luma Mini. Tworzą one przyjazną atmosferę, a jednorodne światło wysokiej jakości pozwala mieszkańcom czuć się na zewnątrz tak jak w domu. Ścieżki spacerowe i tereny sportowe nabrały nowego wyrazu dzięki oświetleniu reflektorowemu LED ClearFlood. Jasne, czyste światło zapewnia poczucie komfortu w nocy.

   

  W wielu wypadkach te nowoczesne lampy udało się zainstalować na istniejących słupach oświetleniowych, co uprościło pracę. Aby oszczędzać energię, światło nowych opraw można przyciemniać w razie potrzeby. Na przykład każda oprawa oświetleniowa Luma jest zaprogramowana do dostarczania 100% oświetlenia w okresach dużego natężenia ruchu, 70% w czasie mniej intensywnego korzystania z dróg oraz 50% przez resztę godzin nocnych aż do wschodu słońca.

   

  Podczas pisania tego tekstu już 82% lamp w mieście zostało zastąpionych oprawami LED. Zużycie energii spadło o 56%, a roczna emisja CO2 zmniejszy się o 990 ton.

  • ClearFlood
   ClearFlood
   ClearFlood to rodzina naświetlaczy pozwalających wybrać strumień świetlny potrzebny dokładnie w danym zastosowaniu. W ich konstrukcji wykorzystano najnowocześniejszą technologię LE...

  Poprawa
  estetyki miasta

  Zespół

  Gmina Rivas Vaciamadrid

  Klient

  Elacnor, José Luis Martín

  Instalator

  Mauricio de Ramón Chicano

  Przedstawiciel firmy Philips

  Pokrewne projekty