Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Niezawodność
  całą dobę

  Stacja paliw BP, Kraków, Polska

   

  Dowiedz się, jak nowe oświetlenie przyczynia się do ograniczania zużycia energii na stacji BP w Krakowie

  Chłodziarki w sklepie na stacji paliw BP w Krakowie, Polska

  Kompleksowe
  rozwiązania LED

  do stacji paliw to nie tylko wymierne oszczędności w zużyciu energii w miejscu czynnym przez 24 godziny na dobę, ale także wykorzystanie światła jako elementu zachęcającego do zrobienia zakupów w dobrze oświetlonym sklepie oraz zwrócenia uwagi na produkty, które są sprzedawane. Profesjonalne oświetlenie stwarza bezpieczne i komfortowe warunki dla zmotoryzowanych oraz dobrze eksponuje i wzmacnia markę stacji”.

   

  — Witold Antosiewicz, Key Account Manager Retail & Hospitality, Philips Lighting

  Wyzwanie

   

  Stacje paliw BP cieszą się w Polsce nieustającą popularnością. Są wielofunkcyjne — ofertę paliwową uzupełniają kawiarnie i sklepy, w których można zrobić podręczne zakupy. Czy nowy system oświetlenia przyczyni się do stworzenia przyjaznej atmosfery oraz pozwoli zmniejszyć koszty energii?

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Koncern BP, planując modernizację oświetlenia na stacji benzynowej, chciał osiągnąć kilka celów. Nowe oświetlenie miało być jasne i tworzyć przyjemną atmosferę, a także przyczyniać się do ograniczenia kosztów energii. Istotnym czynnikiem była też duża wytrzymałość opraw. Ponieważ stacje paliw działają całą dobę, ważne jest ograniczenie konieczności przeprowadzania jakichkolwiek prac konserwacyjnych.

   

  Idealnym rozwiązaniem okazały się produkty LED. Do oświetlenia regałów z towarami wybrano oprawy PetrolLED zapewniające maksymalną widoczność i uatrakcyjniające nastrój panujący w sklepie. Lampy ustawiono w taki sposób, aby jak najlepiej pokazywały towar. Ponadto niska temperatura pracy oświetlenia LED pozwala zmniejszyć koszty związane z klimatyzacją pomieszczeń i ułatwia pracę urządzeń chłodzących.

   

  W innych częściach budynku zainstalowano oprawy StyliD Mini LED i LuxSpace Mini, znakomicie akcentujące otoczenie i ekspozycję. Czyste światło LED doskonale oddaje barwy, dzięki czemu towar wygląda wyjątkowo atrakcyjnie. Nowy system oświetlenia nadał stacji nowoczesny charakter, który przyciąga zmotoryzowanych niezwykłą atmosferą.

   

  Oprawy LuxSpace i Petrol LED to rozwiązania typu „zamontuj i zapomnij”. Eliminują one konieczność ciągłej wymiany lamp, dzięki przedłużonemu okresowi eksploatacji, wynoszącemu 50 000 godzin.

  Nowa jakość
  podróżowania

  Zespół

  BP Europa SE

  Pokrewne projekty