Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Zachęcanie do zakupów
  za pomocą światła

  Q8 Qvik to go,
  Kopenhaga, Dania


  Dowiedz się, jakie oszczędności zyskuje firma Q8 dzięki energooszczędnemu oświetleniu.
  Strefa kas w sklepie Q8 Qvik to go; energooszczędne oświetlenie marki Philips

  Nowe
  oświetlenie

  pozwoliło znacznie ograniczyć koszty energii, a atmosfera panująca w sklepie stała się bardziej atrakcyjna”.

   

  — Morten Uttrup, kierownik projektu i architekt, Q8

  Produkty LED marki Philips przyczyniają się do zmniejszenia poboru energii na stacjach paliw Q8 Qvik to go w Kopenhadze
  Lodówki w sklepie Q8 Qvik to go oświetlone za pomocą energooszczędnych produktów oświetleniowych marki Philips Lighting

  Wyzwanie

   

  Firma Q8 jest przyjaznym dla środowiska dostawcą paliw. W ramach proekologicznej inicjatywy 90 stacji paliw Qvik to go należących do firmy zostało poddanych modernizacji. Czy oświetlenie LED może przyczynić się do skutecznego obniżenia zużycia energii?

  Produkty oświetleniowe marki Philips do stacji paliw, zainstalowane w suficie sklepu Q8 Qvik

  Odpowiednie oświetlenie 


  Zarząd sieci stacji paliw Q8 przygotował innowacyjne plany rozwoju swoich placówek. Renowacje obejmowały wdrożenie systemów recyklingu ciepła i odzyskiwania wody w myjniach samochodowych, a także ograniczenie ogólnego zużycia wody i energii elektrycznej oraz produkcji odpadów. Jednym z kluczowych elementów programu oszczędzania energii było zastosowanie nowoczesnych systemów oświetlenia.

   

  Do współpracy zaproszono firmę Philips. Nowa koncepcja oświetlenia LED obejmowała zintegrowanie go z systemem kontroli poziomu natężenia światła dziennego, który reguluje oświetlenie w sklepie na podstawie warunków panujących na zewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć zużycie prądu po zmierzchu i wieczorami, ponieważ natężenie światła pozwalające uzyskać żądany efekt nie musi być duże.

   

  Wewnątrz pomieszczeń sklepu wykorzystano panele LED przeznaczone do wbudowania oraz światła punktowe StyliD, podkreślające oddawane barwy. Na zewnątrz budynków stacji paliw ustawiono lampy CitySwan uhonorowane w latach 2010 i 2011 nagrodą Danish Design Award. Światło, które emitują, doskonale oświetla przestrzeń wokół stacji, ułatwiając poruszanie się zarówno kierowcom, jak i pracownikom. Źródłem światła w tych oprawach są żarówki MASTER LEDbulb 8W, charakteryzujące się znakomitą jakością wiązki świetlnej i niskim zużyciem energii.

   

  Nowe oświetlenie jest wyjątkowo energooszczędne. Dzięki temu oraz zmniejszonym kosztom operacyjnym inwestycja zwróci się w trzy lata. Co więcej trwałość nowego oświetlenia jest szacunkowo pięć razy dłuższa niż tradycyjnych żarówek.

  Zachęcanie
  do zakupów
  za pomocą światła

  Zespół

  Kuwait Petroleum (Dania) A/S

  Klient

  Pokrewne projekty