Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Wspieranie uniwersyteckich sukcesów
  studentów

  Akademiki UNITE

  Leicester, Wielka Brytania

   

  Odkryj, jak nowe oświetlenie wpływa na życie studentów w akademikach UNITE

  Studenci robiący pranie w pralni w akademiku należącym do firmy Unite

  Wyższa
  jakość oświetlenia

  Wyższa jakość oświetlenia wpływa na poprawę warunków życia studentów. To dla nas ważne, ponieważ chcemy, aby odnosili oni jak najwięcej sukcesów w czasie studiowania na uniwersytecie”.

  — James Tiernan, kierownik ds. usług komunalnych i energetycznych, UNITE
  Student strzygący brodę
  Studenci na korytarzu w akademiku należącym do firmy Unite

  Wyzwanie

   

  Firma UNITE zajmuje się świadczeniem usług zakwaterowania dla studentów. Dąży do zapewnienia wysokiej jakości mieszkań przy minimalnym wpływie na otaczającą przyrodę. W wyniku ankiet przeprowadzonych wśród studentów zarząd firmy UNITE postanowił zmodernizować oświetlenie w akademiku The Grange. O pomoc poproszono firmę Philips.

  Sypialnia w akademiku należącym do firmy Unite

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Oświetlenie w akademiku The Grange wymagało renowacji. W budynku, w którym mieszka 220 studentów Uniwersytetu De Montfort, znajdują się współdzielone mieszkania, kuchnie komunalne i duże powierzchnie mieszkalne oraz apartamenty typu studio. Po przeprowadzeniu ankiety wśród studentów zarząd podjął decyzję o wymianie starych świetlówek fluorescencyjnych na najnowsze, energooszczędne oświetlenie, które podniosłoby także standard życia.

  Firma Philips zabrała się do pracy. We wszystkich sypialniach, kuchniach i wspólnych przestrzeniach, biurach i terenach zewnętrznych zainstalowano nowoczesne oświetlenie LED. W korytarzach i na klatkach schodowych pojawiły się wytrzymałe, okrągłe obudowy LED o znakomitych właściwościach rozsyłu strumienia świetlnego. Nowy system oświetlenia znacząco obniżył zużycie energii i sprawił, że życie i praca w akademiku The Grange stały się wygodniejsze.

  W przestrzeniach administracyjnych, takich jak recepcje, wymieniono modułowe obudowy świetlówkowe na obudowy CoreLine Recessed, a w pralni pojawiły się obudowy Pacific LED. Atmosfera uzyskana dzięki zmianie oświetlenia daje przyjemne uczucie spokoju, sprawiające, że studenci czują się jak u siebie w domu. W korytarzach zainstalowano także czujniki ruchu i czujniki światła dziennego, pozwalające w jeszcze większym stopniu zminimalizować zużycie energii.


  Wyższa jakość oświetlenia wpływa na poprawę warunków życia studentów. To dla nas ważne, ponieważ chcemy, aby odnosili oni jak najwięcej sukcesów w czasie studiowania na uniwersytecie. Rachunki za prąd znacznie się zmniejszyły, podobnie jak liczba roboczogodzin przeznaczonych na konserwację oświetlenia.

  Pokrewne przypadki