Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Doskonałe samopoczucie

  podczas zajęć

  Hermitage Amsterdam,
  Holandia

   

  Zobacz, jak oświetlenie do szkół wpływa na poprawę warunków do nauki w muzeum Hermitage Amsterdam

  Uczniowie w czasie lekcji w muzeum Hermitage Amsterdam. Sala jest oświetlona za pomocą energooszczędnego oświetlenia marki Philips

  To
  doskonałe rozwiązanie.

  Oświetlenie można dostosować zarówno do warunków zewnętrznych, jak i do zajęć prowadzonych wewnątrz budynku”.

   

  — Ingrid Pasmans, nauczycielka z instytutu Hermitage for Children

  Uczniowie pracują w salach oświetlonych za pomocą produktów marki Philips
  Doskonale oświetlone sale muzeum Hermitage Amsterdam; oświetlenie do szkół marki Philips

  Wyzwanie

   

  Muzeum Hermitage Amsterdam, będące filią petersburskiego Ermitażu, jest liderem w zakresie nauczania. Poza cenionymi wystawami muzeum organizuje programy edukacyjne dla dzieci w wieku od 4 do 18 lat, z zakresu sztuki i kultury. Czy nowe oświetlenie może pomóc w nauce?

  Uczniowie w sali oświetlonej za pomocą produktów marki Philips Lighting

  Odpowiednie oświetlenie 


  W muzeum Hermitage Amsterdam nadszedł czas na zmiany. Po przeniesieniu siedziby do XVII-wiecznego budynku na brzegu rzeki Amstel niezbędne okazało się opracowanie nowej koncepcji oświetlenia sal zajęciowych dla dzieci. Po obu zewnętrznych stronach tych pomieszczeń znajdują się duże okna, dlatego nowy system oświetlenia powinien przede wszystkim oświetlać środkową część oraz dostosowywać się do różnych wymagań związanych z nauką.

   

  „Latem dużo światła wpada z zewnątrz, ale zimą nawet za dnia bywa dość ciemno” — mówi Hans Wolff z firmy Hans Wolff & Partners Lighting Designers. Zrównoważone oświetlenie pomieszczeń udało się uzyskać, instalując w oprawach oświetleniowych świetlówki MASTER TL5 o różnych temperaturach barwowych. Intensywność natężenia światła świetlówek można regulować, tworząc odpowiedni nastrój i dopasowując oświetlenie do sytuacji (np. prezentacji wideo).

   

  Z estetycznego punktu widzenia ważne było, aby oprawy oświetleniowe pasowały do wyposażenia pomieszczeń. Ze względu na wyjątkowy wygląd i wykonanie z tworzywa równomiernie rozpraszającego światło zdecydowano się na oprawy oświetleniowe serii Savio. Jasność i barwę światła można łatwo regulować za pomocą wygodnego w użyciu pilota zdalnego sterowania. Nowy system oświetlenia jest elastyczny, prosty w użyciu i zapewnia optymalne warunki pracy zarówno dla dzieci, jak i dla pracowników.

   

  Projektant oświetlenia Hans Wolff wysoko ceni energooszczędne świetlówki serii MASTER TL5 marki Philips: „Świetlówki fluorescencyjne są wciąż najbardziej energooszczędnym rozwiązaniem. Ich wymiana to mały wydatek, obsługa także nie sprawia trudności”.

  • MASTER TL5 HO
   MASTER TL5 HO
   Ta świetlówka TL5 (o średnicy bańki 16 mm) emituje bardzo mocny strumień świetlny. Lampa TL5 HO została zoptymalizowana dla instalacji wymagających mocnego strumienia świetlnego. O...

  Wyższa kultura
  na zajęciach

  Zespół

  Hermitage Amsterdam

  Evelyne Merkx

  Architekt wnętrz

  Strona internetowa

  Patrice Girod

  Architekt wnętrz

  Strona internetowa

  Hans Wolff

  Projektant oświetlenia

  Strona internetowa

  Pokrewne przypadki