Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Pierwsze
  oświetlenie
  dla uczniów

  Szkoła Jan van Brabant College, Holandia

   

  Zobacz, jak technologia SchoolVision wpłynęła na edukację w szkole Jan van Brabant College

  Fasada szkoły Jan von Brabant College. W salach lekcyjnych zastosowano oświetlenie szkolne marki Philips umożliwiające zmianę atmosfery panującej w pomieszczeniach zgodnie z konkretnymi potrzebami

  To nie jest tak,
  że ktoś,

  kto zazwyczaj z matematyki dostaje dwóję, zdobył szóstkę. Jednak wraz z przyzwyczajaniem się uczniów do nowego systemu oświetlenia można oczekiwać ogólnej poprawy skuteczności procesu uczenia się”.

   

  — L. van Genugten, dyrektor szkoły Jan van Brabant College w Helmond

  Oświetlenie szkolne marki Philips działające w trybie„Spokój”, szkoła Jan van Brabant College w Holandii
  Uczniowie pracujący przy energooszczędnym oświetleniu Philips SchoolVision w szkole Jan van Brabant College w Holandii

  Wyzwanie

   

  Szkoła Jan van Brabant College została założona w 1867 r. Jej historyczny budynek jest również pomnikiem. Kultura odgrywa tu ważną rolę — i widać to po wspaniałych wnętrzach skutecznie wykorzystujących różne aspekty światła. W czasie prac renowacyjnych firma Philips została poproszona o poprawę jakości oświetlenia w salach lekcyjnych.

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Nadrzędnym zadaniem szkoły jest tworzenie inspirujących warunków uczenia się. Dyrektor szkoły L. van Genugten zdecydował się na modernizację oświetlenia, chcąc poprawić jakość nauczania i obniżyć koszty energii. Jak wspomina: „Uczenie się jest łatwiejsze w inspirującym, odpowiednio oświetlonym otoczeniu — o tym byłem przekonany już wcześniej. Na to jednak nakłada się coraz ważniejsza kwestia ekologii”.

   

  Gdy szkoła skontaktowała się z nami, wiedzieliśmy, że to znakomita okazja do przetestowania nowej technologii SchoolVision. Zakres prac obejmował wymianę niesprawnego oświetlenia świetlówkowego na dynamiczne oświetlenie SchoolVision. Ten innowacyjny system umożliwia dopasowywanie natężenia i barwy światła do charakteru aktualnych zajęć. Nauczyciel może ustawić jeden z czterech trybów oświetlenia: Normalny, Energia, Skupienie lub Spokój.

   

  „System jest świetny” — mówi nauczycielka Renee Karting. „Ustawienie światła można dowolnie dopasowywać w czasie lekcji. Każdy ma już swoją ulubioną scenę. Co prawda to wciąż nauczyciel dba, aby lekcja była ciekawa, ale regulacja oświetlenia pomaga uzyskać właściwą atmosferę. Szczególnie ciekawa jest scena Spokój. Bez niej znacznie trudniej nam się zrelaksować”.

   

  Szkoła Jan van Brabant College była pierwszą holenderską szkołą średnią, w której zainstalowano oświetlenie SchoolVision. Dzięki niemu udało się nie tylko poprawić warunki uczenia się, ale także ograniczyć ilość zużywanej energii.

  SchoolVision

  SchoolVision

  Skuteczniejsza nauka dzięki zmianie oświetlenia. Energooszczędny system oświetlenia poprawia wyniki w nauce.

  Informacje o produkcie

  Instalowanie
  świetlnych innowacji

  Zespół

  Szkoła Jan van Brabant College

  Klessens & De Koning

  Instalator

  Strona internetowa

  Pokrewne przypadki