Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Poprawa
  warunków uczenia się

  Uniwersytet w Surrey, Guildford, Wielka Brytania

   

  Dowiedz się, jak nowe oświetlenie LED w audytorium Uniwersytetu w Surrey pomaga studentom w nauce.

  Foyer Uniwersytetu w Surrey. Uwagę przykuwa energooszczędne oświetlenie Philips Lighting

  Wyzwanie

   

  Uniwersytet w Surrey jest liderem w zakresie nauczania. Jego zarząd szukał sposobów na poprawę warunków uczenia się i kształcenia, a także na ograniczenie emisji dwutlenku węgla i obniżenie kosztów energii elektrycznej. Czy rozwiązaniem może być wymiana oświetlenia?

  Akustyczne panele sufitowe Philips Lighting tworzą komfortową atmosferę w pomieszczeniu Studio Uniwersytetu w Surrey

  Inwestycja w wymianę oświetlenia
  w budynku audytorium

  zaowocowała dużymi oszczędnościami związanymi z ograniczonym zużyciem energii i szybko się zwróciła. Na przykład w sali wykładowej im. Griffithsa wymieniono przestarzałe świetlówki T8 na zespoły opraw oświetlenia LED DayZone, przeznaczone do zabudowania i stanowiące główne źródło światła, oraz oprawy typu downlight StyliD, dające światło akcentujące. Sterowniki LightMaster skonfigurowano z wykorzystaniem wstępnie zaprogramowanych scen, które można w prosty sposób wybierać, dostosowując oświetlenie sali wykładowej do bieżących potrzeb”.

   

  — Simon Davis, konsultant ds. elektryki

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Ponieważ światło odgrywa szczególną rolę w procesie nauczania, władze uniwersytetu zdecydowały się na jego modernizację. Aby sprostać wymaganiom każdego pomieszczenia, firma Philips nawiązała współpracę z Simonem Davisem, konsultantem ds. elektryki. Nowo zainstalowany system oświetlenia bazuje w dużej mierze na energooszczędnych lampach LED. Po rozpoczęciu prac renowacyjnych w bibliotece pojawiły się specjalne oprawy przeciwolśnieniowe — LuxSpace i StyliD, gwarantujące dużą jasność i przejrzystość światła.

   

  W pomieszczeniu typu studio, w którym kształcą się młodzi przedsiębiorcy, jednym z głównych wyzwań był strop wykonany z betonowych płyt. Ze względu na akustykę pomieszczenia i powstające echa instalacja tradycyjnego sufitu podwieszanego nie wchodziła w grę. Aby rozwiązać ten problem, zdecydowano się na użycie sufitowych paneli akustycznych SoundLight Comfort. Jak się okazało był to znakomity wybór. Połączenie dźwiękochłonnego materiału z wbudowanymi oprawami oświetleniowymi pozwoliło stworzyć atmosferę komfortu zarówno pod względem estetycznym, jak i akustycznym.

   

  W pozostałych pomieszczeniach budynku audytorium zamontowano oprawy oświetleniowe Dayzone LED, tworzące pozytywną, pobudzającą atmosferę. Jasność czystego światła, jakim świecą, można dowolnie regulować. Spełniają one także wszystkie normy obejmujące oświetlenie biurowe. Nowe oprawy wykorzystują najnowsze zdobycze technologiczne, są dopasowane do architektury budynku, gwarantują studentom doskonałe warunki uczenia się i robią znakomite wrażenie na osobach odwiedzających uczelnię.

   

  Nowy system oświetlenia w budynku audytorium pozwolił zminimalizować zużycie energii. Jest to także rozwiązanie ekologiczne: panele są wykonane w 70% ze szkła i waty szklanej uzyskanych z recyklingu.

  Poprawa
  warunków uczenia się

  Pokrewne przypadki