Więcej marek od

Czym jest inteligentne oświetlenie LED?


Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że innowacyjne rozwiązania coraz chętniej wykorzystywane są w mieszkaniach. W ostatnim czasie wiele mówi się o tzw. inteligentnych domach, w których ogrzewanie, żaluzje lub klimatyzacja sterowane są za pomocą specjalnej aplikacji na urządzeniach przenośnych. Jednym z elementów wyposażenia tego typu mieszkań jest nowoczesne oświetlenie.
Oświetlenie LED cieszy się coraz większą popularnością z kilku powodów. Wykonane w tej technologii lampy pracują znacznie dłużej od tradycyjnych żarówek, nie zawierają szkodliwych substancji, a ponieważ wykonane są z tworzywa sztucznego, ich użytkownicy nie muszą obawiać się o odłamki ostrego szkła w razie ich przypadkowego uszkodzenia. Oczywiście nie bez znaczenia pozostaje fakt, że zamiana wcześniej stosowanych powszechnie żarówek na nowoczesne lampy ledowe przekłada się na niemałe oszczędności. Ponieważ te ostatnie zużywają znacznie mniej energii elektrycznej, ich montaż pozwala obniżyć rachunki za energię elektryczną. Warto jednak wiedzieć, że możliwe jest stosowanie tego rodzaju lamp we wspomnianych już nowoczesnych domach. Czym charakteryzuje się inteligentne oświetlenie LED?
Czym jest inteligentne oświetlenie LED

Światło pod kontrolą


Inteligentne domy to budynki wyposażone w szereg czujników, dzięki którym możliwe jest automatyczne dostosowanie panującej wewnątrz temperatury czy wilgotności do preferencji mieszkańców, a także wygodne sterowanie urządzeniami, w jakie został on wyposażony. Na podobnej zasadzie działa inteligentne oświetlenie LED. Użytkownicy mogą zaprogramować w dowolny sposób działanie lamp, co w znaczący sposób wpływa na komfort domowników. Przykładem może tu być ustawienie temperatury barwowej światła zależnie od pory dnia – o poranku obudzi nas naturalne światło, które doda energii, a wieczorem ciepłe białe światło ułatwi wyciszenie się przed snem. Dzięki specjalnej aplikacji instalowanej na urządzeniach mobilnych w prosty sposób włączymy oświetlenie w domu, albo łatwo sprawdzimy, czy po naszym wyjściu wszystkie lampy zostały wygaszone. Rozwiązanie to sprawdzi się w różnych sytuacjach – możemy sprawić, że dom będzie witał domowników ciepłym światłem po powrocie z pracy lub szkoły, albo uruchomić oświetlenie podczas dłuższej nieobecności, aby odstraszyć potencjalnych włamywaczy. Oczywiście zmodyfikujemy też intensywność oświetlenia i jego temperaturę barwową  nie ruszając się z kanapy.
Światło pod kontrolą

Do pracy, nauki, odpoczynku, zabawy…


System inteligentnego oświetlenia wykorzystuje różne produkty, aby zapewnić użytkownikom maksymalną wygodę użytkowania. Wśród lamp Philips znaleźć można oprawy oświetlenia górnego, lampki biurkowe czy taśmy LED, co daje wiele możliwości aranżacyjnych i pozwala w pełni dostosować oświetlenie do preferencji domowników. Warto zaznaczyć, że tego typu elementy emitują nie tylko białe światło o modyfikowalnej temperaturze barwowej, ale zależnie od wybranych opraw mogą również dawać światło kolorowe. Dzięki temu stworzymy idealne warunki do pracy i nauki wykorzystując pobudzające białe światło o chłodnej temperaturze barwowej, zapewnimy idealny nastrój do relaksu za pomocą białego światła o ciepłej temperaturze barwowej, a także dostosujemy kolorowe oświetlenie do muzyki czy filmu podczas wspólnie spędzanego z bliskimi czasu. Inteligentne oświetlenie doskonale dopasowuje się więc do sytuacji, a sterowanie nim jest niezwykle wygodne.
Do pracy, nauki, odpoczynku, zabawy

Inteligentne oświetlenie LED – jak to działa?


Wszystko czego potrzeba, aby wykorzystać pełnię możliwości inteligentnego oświetlenia LED to odpowiednie żarówki, mostek i aplikacja instalowana na smartfonie bądź tablecie. Nie ma konieczności wymiany instalacji elektrycznej – lampy ledowe Philips można zamontować w „tradycyjnych” oprawkach. Połączenie z Wi-Fi poprzez router pozwala podłączyć do systemu HUE aż 50 żarówek, których pracą użytkownicy sterują za pośrednictwem aplikacji w telefonie. Po skonfigurowaniu zestawu nie pozostaje nic innego jak korzystanie z systemu inteligentnego oświetlenia HUE – zmiana oświetlenia jeszcze nigdy nie była tak prosta i wygodna!