Więcej marek od

Dodawanie

charakteru

sklepowi

Jumbo Foodmarkt
w Holandii


Dowiedz się, jak zrównoważone oświetlenie supermarketu poprawia atmosferę zakupów w sklepie Jumbo.
Studium przypadku firmy Philips — Jumbo Foodmarkt w Bredzie w Holandii

Dołożyliśmy wszelkich
starań,

aby każdy aspekt sklepu miał zrównoważony charakter. Także w kwestii oświetlenia chcielibyśmy być najlepsi. Oświetlenie ma być dynamiczne, klimatyczne, delikatne i energooszczędne. Firma Philips okazała się idealnym partnerem w zakresie oświetlenia. Według nas jest najbardziej doświadczona, wiarygodna i innowacyjna”.
 

— Herman Beldman, menedżer ds. rozwoju technicznego, Jumbo Supermarkets

Rozwiązanie Philips Lighting oświetlające mięsa podkreśla ich świeżość w Jumbo Foodmarkt w Holandii
Rozwiązanie Philips Lighting oświetlające ryby podkreśla ich świeżość w Jumbo Foodmarkt w Holandii

Wyzwanie

 

Jumbo Foodmarkt w Bredzie to mistrzowskie osiągnięcie nowoczesnego handlu detalicznego. Sklep o powierzchni 6000 m2 mający w ofercie 35 000 produktów zapewnia klientom największy asortyment w całej Holandii. Jak firmie Philips udało się nadać sklepowi zrównoważony charakter?

Restauracja wewnątrz supermarketu oświetlona nowoczesnymi lampami LED firmy Philips

Odpowiednie oświetlenie 


Zakupy w Jumbo to prawdziwe przeżycie. Market żywnościowy ma najszerszą ofertę produktów w całej Holandii. Jest tu czekoladziarnia, piekarnia, palarnia czekolady i kawiarnia. Kierownictwo poszukiwało zrównoważonego rozwiązania oświetlenia, które nadałoby sklepowi niepowtarzalny charakter. Szczególnym wyzwaniem było oświetlenie wnętrza, w którym występują ceglane ściany i drewniane oznakowania. Oczywiste było, że sztuczne oświetlenie nie sprawdzi się.

 

Rozwiązaniem była koncepcja oświetlenia LED. Nasze ultranowoczesne oprawy zapewniają oświetlenie, które jest odbierane jak dzienne, co nadaje sklepowi charakter marketu na wolnym powietrzu. W alejkach zastosowano lampy Maxos LED, umożliwiające klientom łatwe poruszanie się. Do oświetlania grup produktów i przyciągania uwagi do ofert specjalnych zastosowano lampy StyliD.

 

W strefach kasowych i w przejściach zastosowano lampy LuxSpace typu downlight zapewniające personelowi idealny widok, a klientom wygodę nawet przy opuszczaniu sklepu. Do ogólnego oświetlenia zastosowano lampy ExactEffect poprawiające wrażenia kupujących dzięki wyeliminowaniu olśniewania. W sekcji delikatesowej specjalnie zaprojektowane lampy StyliD Rose, które oświetlają produkty mięsne, nie powodując ich odbarwienia.

 

Wszystkie cele zostały osiągnięte, gdyż teraz sklep ma unikatowe oświetlenie nadające mu charakter i podnoszące atrakcyjność produktów. Dodatkowo oświetlenie LED zużywa o 25% mniej energii w stosunku do innych sklepów Jumbo, a przy tym wymaga mniej prac konserwacyjnych.

  • Maxos LED
    Maxos LED
    Klienci w sektorze przemysłowym i detalicznym poszukują rozwiązań w zakresie oświetlenia ogólnego, oferujących odpowiedni zwrot kosztów, a jednocześnie spełniających wszystkie właś...

Wprowadzanie
zrównoważonego
systemu

Zespół

Supermarkety Jumbo

Klient

Pokrewne projekty