Zdarza się, że po zamontowaniu oprawy oświetleniowej LED emituje ona światło nawet po wyłączeniu. Wiele osób w takiej sytuacji obawia się, że uszkodzeniu uległa instalacja elektryczna, jednak przyczyna takiego stanu rzeczy jest zazwyczaj inna. Najczęściej powodem świecenia żarówek LED po ich wyłączeniu w instalacjach domowych jest podświetlenie wbudowane w wyłącznik światła. Prąd zasilający tę niewielką diodę powoduje również świecenie się samej lampy LED z niewielką mocą nawet po jej wyłączeniu. Rozwiązanie tego kłopotu jest bardzo proste – wystarczy wymontować diodę służącą do podświetlenia wyłącznika światła. Drugą przyczyną problemu bywa sytuacja, w której wyłącznik nie rozłącza przewodu fazowego, a jedynie neutralny. Podobnie jak w pierwszym przypadku, również tutaj lampa LED może być zasilana prądem o niewielkiej mocy, przez co emituje ona słabe światło nawet po jej wyłączeniu.
Z całą pewnością tak! Warto zdawać sobie sprawę, że sztuczne oświetlenie stosowane w mieszkaniach prywatnych odpowiada w wysokim stopniu za zużycie energii elektrycznej, a tym samym wpływa na wysokość rachunków za prąd. Chociaż wiele osób pozostaje w błędnym przekonaniu, że tego typu oprawy emitują światło niebieskie, które negatywnie wpływa na nasz wzrok, w rzeczywistości zarzuty te odnoszą się do tanich produktów od niesprawdzonych producentów.
Firma Philips kładzie duży nacisk na wygodę i bezpieczeństwo użytkowania oferowanych produktów, dlatego nasze lampy LED są stale testowane pod kątem bezpieczeństwa fotobiologicznego. Dzięki temu nasi klienci mają gwarancję długotrwałego korzystania z tego typu oświetlenia bez żadnych negatywnych skutków dla zdrowia. W naszej ofercie znajdują się lampy LED różnicowane pod względem mocy, barwy temperaturowej czy koloru emitowanego światła.
Wystarczy wymienić tu system Philips Hue, który pozwala robić to wszystko zdalnie, za pomocą smartfona. Siedząc na kanapie, można zmienić barwę światła z zimnej na ciepłą albo sprawić, by oprawy zaczęły emitować światło w jednym z 16 milionów dostępnych kolorów. Do tego dochodzą jeszcze czujniki ruchu i możliwość synchronizacji systemu z asystentami głosowymi takimi jak Google Home czy Alexa, dzięki którym światło w domu może zapalać się w odpowiedzi na ruch lub odpowiednią komendę głosową.