Normy nie uwzględniają jednak wszystkich aspektów pracy w magazynie, w praktyce okazuje się bowiem, że mimo oświetlenia wnętrza światłem o natężeniu wymaganym przez przepisy, wciąż pojawiają się pewne problemy, utrudniające codzienną pracę. Oto najczęstsze z nich:
Niewystarczająca ilość światła w przejściach między regałami
Oprawy magazynowe są zazwyczaj montowane na dużych wysokościach, w związku z czym do przejść między regałami nie zawsze dociera wystarczająca ilość światła. Może to utrudniać pracownikom np. odczytywanie etykiet.
Światło oślepiające kierowców wózków widłowych
Kierowcy wózków widłowych, układający towar na górnych półkach, często skarżą się natomiast na zbyt intensywne, oślepiające światło, które uniemożliwia im pracę. Ograniczenie luminancji nie zawsze jednak jest możliwe, bo mogłoby to skutkować niedoświetleniem przestrzeni położonych na niższych wysokościach.
Podwieszane oprawy oświetleniowe stanowią przeszkodę podczas transportu towarów
Ważne są nie tylko parametry, ale i konstrukcja opraw. Może się bowiem zdarzyć, że będą one przeszkadzać w układaniu towaru na najwyższych półkach. Nie dość, że utrudnia to pracę, to zagraża też bezpieczeństwu pracowników, zwłaszcza jeśli w magazynie zainstalowane są lampy fluorescencyjne, z których po rozbiciu ulatniają się opary rtęci.