Oświetlenie Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego

Oświetlenie Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego

Do technologii LED i systemu Philips CityTouch przekonały nas głównie dwa czynniki – oszczędności oraz większa kontrola nad oświetleniem. Zależało nam na zmniejszeniu zużycia energii i dopasowaniu natężenia światła do naszych realnych potrzeb - Grzegorz Sapiński, prezydent Kalisza.

Ostrów Wielkopolski i Kalisz
Większość obszaru objętego inwestycją na terenie Ostrowa Wielkopolskiego to osiedla domów jednorodzinnych, czyli miejsca szczególne dla mieszkańców, w których chcą się czuć pewnie i bezpiecznie. Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycję w nowoczesne oświetlenie LED''
 - Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego
Bezpieczne miasto z inteligentnym oświetleniem LED

Cele projektu

Decydując się na modernizację oświetlenia, obydwa miasta miały podobne cele. Chodziło o zwiększenie komfortu mieszkańców oraz inwestycję w  technologie, które ograniczą zużycie energii elektrycznej i będą proekologiczne. Nad realizacją projektu czuwała spółka oświetleniowa OUID. Zaproponowane przez nią rozwiązania są skalowalne i w razie potrzeby zapewniają możliwość rozbudowy o kolejne elementy.

Oświetlenie pod kontrolą

W wyniku projektu modernizacji oświetlenia miejskiego na ulicach Kalisza i Ostrowa Wielkopolskiego pojawiło się około 2000 nowych punktów świetlnych w technologii LED z serii Luma, DigiStreet i TownGuide. Zamontowane oprawy zostały zintegrowane i połączone w ramach systemu zarządzania infrastrukturą oświetleniową Philips CityTouch. W ten sposób z poziomu urządzenia mobilnego można zdalnie monitorować system i sterować elementami infrastruktury oświetleniowej.  Administrator, niezależnie od miejsca pobytu, może na bieżąco kontrolować parametry zarówno całej instalacji, jak i każdej pojedynczej oprawy.

Inteligentne oświetlenie LED

Inteligentne oświetlenie LED

Zespół

OUID Sp. z o.o.
Piotr Ratajkiewicz

Business Leader Public

Pokrewne projekty