Oprawy oświetleniowe wprowadzane na rynek Unii Europejskiej muszą spełniać wymagania dyrektyw LVD (dyrektywa niskonapięciowa), EMC (dyrektywa dot. Kompatybilności elektromagnetycznej), a w przypadku opraw wyposażonych w moduły radiowe również dyrektywę R&TTE.
Spełnienie wymagań powyższych dyrektyw realizowane jest poprzez badanie wyrobów zgodnie ze zharmonizowanymi, obowiązującymi normami przedmiotowymi. W przypadku badań bezpieczeństwa opraw oświetleniowych są to normy IEC60598 oraz ich odpowiedniki europejskie i krajowe, a w przypadku badań kompatybilności elektromagnetycznej PN-EN55015.
W związku z pojawieniem się na rynku opraw LED, opracowano i wdrożono normę PN-EN62471:2008 – Bezpieczeństwo fotobiologiczne lamp i systemów lampowych, która jest modyfikacją normy IEC62471:2006. Norma ta dotyczy nie tylko źródeł światła typu LED, ale również źródeł konwencjonalnych i opraw oświetleniowych. Podczas oceny zgodności wyrobów sprawdza się określone normą poziomy promieniowania UV, IR oraz światła niebieskiego (Blue Light). Od października 2010 roku weszła w życie jako obowiązująca nowa N orma PN-EN 62471 Bezpieczeństwo fotobiologiczne lamp i systemów lampowych.
Wraz z wejściem w życie nowelizacji w Normy firma Philips Lighting systematycznie poddaje aktualizacji wystawione Deklaracje Zgodności CE na oprawy będące w ofercie firmy Philips. Jednocześnie informujemy klientów, że z uwagi na konieczność przeprowadzenia rozszerzonych badań wynikających z wprowadzenia normy PN-EN 62471 aktualizacja dokumentów CE są wprowadzane z opóźnieniem. Dokumenty są wystawiane w jednym z języków Unii Europejskiej w tym przypadku są wystawiane w języku angielskim i nie podlegają tłumaczeniu na języki regionalne danych krajów Unii Europejskiej.