You are now visiting our Global professional lighting website, visit your local website by going to the USA website

Życie biurowe ze

zintegrowanym oświetleniem

The Edge, Amsterdam, 
Holandia


The Edge to przykład zastosowania ultranowoczesnego systemu zintegrowanego oświetlenia Philips, które pomaga tworzyć bardziej komfortowe, produktywne i zrównoważone otoczenie.
The Edge-IT & Innovations-Philips Lighting

Innowacyjność
zawsze stawiamy

na pierwszym miejscu, dlatego podnosimy poprzeczkę w dziedzinie analizy danych, co pomoże nam lepiej zrozumieć kwestie zagospodarowania przestrzeni biurowej. W ten sposób dowiemy się, jak możemy zredukować emisję CO2 wytwarzaną przez budynki i stworzyć bardziej zrównoważony świat.”


- Eric Ubels, CIO Deloitte

The Edge-Connected Lighting for offices-Philips Lighting
The Edge-Connected Lighting for offices-Philips Lighting

Wyzwanie

 

The Edge to innowacyjny budynek biurowy o powierzchni 40 000 m2 w biznesowej dzielnicy Zuidas w Amsterdamie. Przy jego projektowaniu za główny cel przyjęto stworzenie intuicyjnego, komfortowego i produktywnego miejsca pracy, stanowiącego inspirację dla projektantów zrównoważonych budynków ma całym świecie.

The Edge-Connected Lighting for offices-Philips Lighting

Właściwe oświetlenie

 

System zintegrowanego oświetlenia to efekt ścisłej współpracy OVG i Deloitte z Philips Lighting. Wykorzystuje on najnowsze, zaawansowane technologie, maksymalizujące potencjał biura na planie otwartym.


Nie tylko umożliwia pracownikom personalizację oświetlenia i temperatury w ich miejscu pracy za pomocą aplikacji dostępnej na smartfony, ale dostarcza też zarządcom budynków dane dotyczące zużycia i aktywności w czasie rzeczywistym. Dzięki temu mogą oni zoptymalizować wydajność operacyjną i zmniejszyć ślad węglowy budynku.


System wykorzystuje niemal 6500 połączonych ze sobą opraw oświetleniowych LED, tworząc „cyfrowy sufit” na każdym z 15 pięter budynku. Dzięki zintegrowanym czujnikom w 3000 oprawach, system za pomocą oprogramowania do zarządzania oświetleniem Philips Envision przechwytuje, przechowuje, udostępnia i przesyła informacje do wszystkich zakątków oświetlonej przestrzeni.


Zarządcy obiektów wykorzystują to oprogramowanie do wizualizacji i analizy danych, śledzenia zużycia energii i upraszczania czynności konserwacyjnych.

Zespół

OVG Real Estate

Klient

Ron Bakker, Lee Polisano, PLP Architecture, OeverZaaijer

Architekci

Babette Bouman, Laura Atsma, Rick Rijksen, Fokkema & Partners

Architekci wnętrz

Deerns

Inżynierowie

Podobne projekty