Więcej marek od

Życie biurowe ze

zintegrowanym oświetleniem

The Edge, Amsterdam, 
Holandia


The Edge to przykład zastosowania ultranowoczesnego systemu zintegrowanego oświetlenia Philips, które pomaga tworzyć bardziej komfortowe, produktywne i zrównoważone otoczenie.
The Edge-IT & Innovations-Philips Lighting

Innowacyjność
zawsze stawiamy

na pierwszym miejscu, dlatego podnosimy poprzeczkę w dziedzinie analizy danych, co pomoże nam lepiej zrozumieć kwestie zagospodarowania przestrzeni biurowej. W ten sposób dowiemy się, jak możemy zredukować emisję CO2 wytwarzaną przez budynki i stworzyć bardziej zrównoważony świat.”


- Eric Ubels, CIO Deloitte

The Edge-Connected Lighting for offices-Philips Lighting
The Edge-Connected Lighting for offices-Philips Lighting

Wyzwanie

 

The Edge to innowacyjny budynek biurowy o powierzchni 40 000 m2 w biznesowej dzielnicy Zuidas w Amsterdamie. Przy jego projektowaniu za główny cel przyjęto stworzenie intuicyjnego, komfortowego i produktywnego miejsca pracy, stanowiącego inspirację dla projektantów zrównoważonych budynków ma całym świecie.

The Edge-Connected Lighting for offices-Philips Lighting

Właściwe oświetlenie

 

System zintegrowanego oświetlenia to efekt ścisłej współpracy OVG i Deloitte z Philips Lighting. Wykorzystuje on najnowsze, zaawansowane technologie, maksymalizujące potencjał biura na planie otwartym.


Nie tylko umożliwia pracownikom personalizację oświetlenia i temperatury w ich miejscu pracy za pomocą aplikacji dostępnej na smartfony, ale dostarcza też zarządcom budynków dane dotyczące zużycia i aktywności w czasie rzeczywistym. Dzięki temu mogą oni zoptymalizować wydajność operacyjną i zmniejszyć ślad węglowy budynku.


System wykorzystuje niemal 6500 połączonych ze sobą opraw oświetleniowych LED, tworząc „cyfrowy sufit” na każdym z 15 pięter budynku. Dzięki zintegrowanym czujnikom w 3000 oprawach, system za pomocą oprogramowania do zarządzania oświetleniem Philips Envision przechwytuje, przechowuje, udostępnia i przesyła informacje do wszystkich zakątków oświetlonej przestrzeni.


Zarządcy obiektów wykorzystują to oprogramowanie do wizualizacji i analizy danych, śledzenia zużycia energii i upraszczania czynności konserwacyjnych.

Zespół

OVG Real Estate

Klient

Ron Bakker, Lee Polisano, PLP Architecture, OeverZaaijer

Architekci

Babette Bouman, Laura Atsma, Rick Rijksen, Fokkema & Partners

Architekci wnętrz

Deerns

Inżynierowie

Podobne projekty