Więcej marek od

Powiedz "NIE"
dzikiej zebrze
Inteligentne przejścia dla pieszych

Widoczny = bezpieczny

 

Słabo oświetlone przejścia dla pieszych to jedne z najbardziej niebezpiecznych punktów na polskich drogach. To tam życie traci 85% potrąconych. Tymczasem na oświetlonych ulicach liczba ofiar jest aż trzykrotnie mniejsza. Niestety takich miejsc jest nadal za mało. Skutek? Liczba zabitych pieszych na milion mieszkańców jest u nas jedną z najwyższych w UE.

przejscie

Bezpieczne zebry

dzięki Philips


Philips wspiera kampanię społeczną „Oświeceni”, dzięki której w ciągu ostatniej dekady liczba ofiar śmiertelnych wśród pieszych spadła w Polsce o ponad 40%.

Czas pójść o krok dalej


Inteligentne przejścia dla pieszych Philips to wydajne i energooszczędne rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo osób przechodzących przez ulicę oraz zmniejsza ryzyko wypadku.
uliczna lampa LED

Uliczna lampa LED


Zastosowanie opraw w technologii LED zmniejsza zużycie energii elektrycznej nawet o 70% w porównaniu z lampami sodowymi. Poprawia ostrość widzenia i daje skupione na pieszym światło. Dzięki znacznej poprawie widoczności kamery monitoringu miejskiego mają możliwość dokładniejszej rejestracji obrazu i pozwalają na lepszą identyfikację przyczyn wypadów.

Doziemny marker sygnalizacyjny


Umieszczenie w asfalcie przed przejściem dla pieszych doziemnych markerów sygnalizacyjnych informuje kierowcę o zbliżaniu się do pasów i zachęca do zredukowania prędkości.

Czujnik zwiększający natężenie światła


Inteligentny system detekcji pieszych zwiększa natężenie światła, gdy wykryje osobę zbliżającą się do przejścia. Dzięki temu kierowca widzi pieszego z większej odległości i ma więcej czasu na reakcję.
Defibrylator

Defibrylator


Zainstalowany przy przejściu dla pieszych defibrylator pozwala na błyskawiczne udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Jest to szczególnie ważne na peryferiach miast, gdzie dłużej czeka się na przyjazd karetki.

Najważniejsze korzyści


Inteligentne przejścia Philips nie tylko poprawiają bezpieczeństwo pieszych, ale także zwiększają zaufanie mieszkańców i poprawiają komfort ich życia. Liczba wypadków zauważalnie spada.

Inteligentne przejścia Philips są dostępne w czterech wariantach.

Statystyki


Jedna piąta wszystkich zdarzeń z udziałem pieszych ma miejsce na nieoświetlonych drogach. Co dziesiąty wypadek kończy się śmiercią przechodnia. Mazowsze i Małopolska statystycznie plasują się na pierwszych miejscach pod względem wypadków na przejściach.

Dostępne pakiety

Przykładowe realizacje