Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Oświetlenie inteligentnego miasta

  Inteligentne miasto zaczyna się od oświetlenia

   

  Oświetlenie uliczne to niezbędny element miejskiej przestrzeni. Odpowiednio rozmieszczone lampy poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców, zmniejszają ryzyko wypadków drogowych, kradzieży lub aktów przemocy. Mogą też generować oszczędności w budżecie miejskim, dostarczając środków na nowe projekty smart city.
   

   

  Liczba osób mieszkających w aglomeracjach miejskich stale rośnie. To oznacza wzrost zapotrzebowania na wydajne oświetlenie, które z jednej strony spełni potrzeby mieszkańców, z drugiej nie obciąży przesadnie budżetu miejskiego. Zastosowanie nowoczesnych technologii świetlnych niesie za sobą wiele korzyści – od oszczędności, przez lepsze samopoczucie mieszkańców i turystów, po ochronę środowiska. 

  CityTouch, czyli światło za jednym dotknięciem  

   

  Nowoczesny system do zarządzania oświetleniem ulicznym CityTouch wpisuje się w potrzeby miasta przyszłości. Rozwiązanie pozwala na dowolne sterowanie pracą opraw podłączonych do systemu. W ten sposób administrator może dostosować intensywność oświetlenia ulicznego do warunków atmosferycznych i sytuacji – intensywniejsze światło podczas mgły czy deszczu znacznie zmniejszy ryzyko wypadków i zwiększy bezpieczeństwo np. w trakcie impez masowych. To miasto decyduje, które obszary miejskie doświetlić, a które przyciemnić. System CityTouch to nie tylko zarządzanie oświetleniem ulicznym, ale także możliwość stałego kontrolowanie każdej z podłączonych lamp. Jeśli chociaż jedna ulegnie zniszczeniu, aministrator otrzyma stosowny komunikat i będzie mógł szybko zareagować.  To samo dotyczy informacji o spodziewanych terminach konserwacji. Sprawdź, jak CityTouch sprawdził się w Szczecinie.

  Oświetlenie miejskie zwiększa atrakcyjność miasta


  Światło to nie tylko poczucie bezpieczeństwa, ale także narzędzie do podkreślania miejskiej architektury. Pozwala na wyeksponowanie zabytków i symboli miasta. Iluminacje świetlne to sprawdzony sposób na zwiększenie atrakcyjności regionu i rozwój usług turystycznych.

  Oświetlenie LED, czyli efektywność i oszczędność

   

  Infrastruktura oświetleniowa w Polsce w większości ma około 20 lat. Nadal wiele projektów świetlnych bazuje na przestarzałej technologii rtęciowej lub sodowej a tylko 1 proc. wszystkich zainstalowanych punktów świetlnych stanowi inteligentne oświetlenie miejskie. Tymczasem zastosowanie źrodeł światła w technologii LED to szansa na obniżenie wydatków na utrzymanie oświetlenie. Modernizacja oświetlenia na LEDowe może przynieść oszczędności sięgające nawet 50% w porównaniu do rozwiązań starego typu. Z kolei inwestując w inteligentny system do zarządzania oświetleniem, taki jak np. CityTouch, miasto może liczyć na zmniejszenie wydatków na energię elektryczną aż o 70 proc. Oprawy LED Philips Lighting i źrdła światła są wykonywane z trwałych materiałów, uzyskują wysokie parametry świetlne, spełniając tym samym normy unijne i sprzyjając ochronie środowiska dzięki ograniczeniu wydzielania CO2. Długi czas pracy bez konieczności ich wymiany oraz emisja światła o odpowiednio zmodyfikowanym natężeniu to dodatkowe zalety produktów Philips Lighting. Możliwość połączenia ich w jeden spójny system inteligentnego oświetlenia to klucz do swobodnego zarządzania oświetleniem w mieście. Korzystając z takich rozwiązań miasta stają się smart. 

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

  Tomasz Kołoszczyk

  Napisz do naszego eksperta

   

  Tomasz Kołoszczyk-Jakubowski

  Ekspert ds. profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych