Inteligentne oświetlenie przejścia dla pieszych

Przejscie

Widoczny = bezpieczny

subtitle

Słabo oświetlone przejścia dla pieszych to jedne z najbardziej niebezpiecznych punktów na polskich drogach. To tam życie traci 85% potrąconych. Tymczasem na oświetlonych ulicach liczba ofiar jest aż trzykrotnie mniejsza. Niestety takich miejsc jest nadal za mało. Skutek? Liczba zabitych pieszych na milion mieszkańców jest u nas jedną z najwyższych w UE.

Bezpieczne zebry dzięki Philips

Philips wspiera kampanię społeczną „Oświeceni”, dzięki której za sprawą inteligentnego doświetlania przejść dla pieszych w ciągu ostatniej dekady liczba ofiar śmiertelnych wśród pieszych spadła w Polsce o ponad 40%.

Czas pójść o krok dalej

Inteligentne przejścia dla pieszych Philips to wydajne i energooszczędne rozwiązanie, które zwiększa bezpieczeństwo osób przechodzących przez ulicę oraz zmniejsza ryzyko wypadku.

Uliczna lampa LED

Zastosowanie opraw w technologii LED do inteligentnego doświetlania przejść dla pieszych zmniejsza zużycie energii elektrycznej nawet o 70% w porównaniu z lampami sodowymi. Poprawia ostrość widzenia i daje skupione na pieszym światło. Dzięki znacznej poprawie widoczności kamery monitoringu miejskiego mają możliwość dokładniejszej rejestracji obrazu i pozwalają na lepszą identyfikację przyczyn wypadów.

Doziemny marker sygnalizacyjny

Umieszczenie w asfalcie przed przejściem dla pieszych doziemnych markerów sygnalizacyjnych informuje kierowcę o zbliżaniu się do pasów i zachęca do zredukowania prędkości.

Czujnik zwiększający natężenie światła

Inteligentny system detekcji pieszych zwiększa natężenie światła, gdy wykryje osobę zbliżającą się do przejścia. Dzięki doświetlaniu przejścia dla pieszych kierowca widzi przechodnia z większej odległości i ma więcej czasu na reakcję.

Defibrylator

Zainstalowany przy przejściu dla pieszych defibrylator pozwala na błyskawiczne udzielenie pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Jest to szczególnie ważne na peryferiach miast, gdzie dłużej czeka się na przyjazd karetki.

Najważniejsze korzyści

Inteligentne przejścia Philips nie tylko poprawiają bezpieczeństwo pieszych, ale także zwiększają zaufanie mieszkańców i poprawiają komfort ich życia. Dzięki doświetlaniu przejść dla pieszych liczba wypadków zauważalnie spada.

Inteligentne przejścia Philips są dostępne w czterech wariantach.

Skontaktuj się z nami

Statystyki

Jedna piąta wszystkich zdarzeń z udziałem pieszych ma miejsce na nieoświetlonych drogach. Co dziesiąty wypadek kończy się śmiercią przechodnia. Mazowsze i Małopolska statystycznie plasują się na pierwszych miejscach pod względem wypadków na przejściach.

Dostępne pakiety

Tabela dostępne pakiety

Przykładowe realizacje