PremiumColor: najlepsze światło do oświetlania owoców i warzyw

mężczyzna podnosi świeże warzywa w sklepie

Światło, które sprawia, że świeże produkty są zdrowsze, lepiej wyglądają i smakują oraz mają dłuższą trwałość

Lojalność konsumentów rodzi się w dziale ze świeżą żywnością, który często jest jedynym powodem, dla którego klienci w ogóle wybierają się do sklepu.

Owoce i warzywa stanowią szczególne wyzwanie, ponieważ ich żywe tkanki podlegają ciągłym zmianom i rozkładowi, co oznacza straty i powstawanie odpadów. Przeprowadziliśmy kompleksowe eksperymenty na świeżych owocach i warzywach, aby dowiedzieć się, jakie światło jest najlepsze zarówno do ich prezentacji, jak i pod względem zachowania jakości.

kobieta

Znaczenie witaminy C w zdrowej diecie

Oświetlenie odgrywa szczególnie ważną rolę w procesie wytwarzaniu witaminy C w owocach i warzywach. Witamina C jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka, lecz sam nie jest on jednak w stanie jej wytwarzać (ani magazynować). Dlatego tak ważne jest uwzględnianie produktów bogatych w witaminę C w codziennej diecie.

Owoce i warzywa są uważane za najważniejsze źródło witaminy C dla człowieka. Dlatego tak ważne jest zapewnienie możliwie najszerszego wyboru świeżych owoców i warzyw w supermarketach. Właściwe oświetlenie może w tym kontekście odgrywać kluczową rolę.

hodowca

Udowodnione w eksperymentach

Jakie korzyści światło LED zapewnia hodowcom:

  • Wpływa na kolor i smak zielonych warzyw liściastych
  • Zwiększenie zawartości witaminy C w pomidorach
  • Zmniejszenie poziomu azotanów w sałacie, szpinaku i rukoli
sprzedawca supermarket

Jakie korzyści światło LED zapewnia sprzedawcom:

  • Atrakcyjniejsza prezentacja owoców i warzyw
  • Dłuższy okresu przydatności do spożycia, zmniejszenie ilości odpadów i wyższe przychody
  • Zadbaj o jakość i bezpieczeństwo ziemniaków
  • Dbałość o wysoki poziom witaminy C w brokułach

Poznaj PremiumColor: oświetlenie LED Fresh Food do owoców i warzyw

fresh food kolaż

Optymalna prezentacja świeżych produktów

Na podstawie wyników przeprowadzonych przez nas badań podjęliśmy współpracę z właścicielami sklepów, by opracować zalecenia dotyczące optymalnego oświetlania świeżej żywności. Odpowiednie światło pozwala wyeksponować świeże produkty, podkreślić kolory preferowane przez kupujących, zmaksymalizować jakość ziół i sałaty oraz wydłużyć okres przydatności do spożycia ziemniaków. 

Pobierz kompletny dokument zawierający szczegółowe wyniki przeprowadzonych przez nas testów i nasze zalecenia dotyczące konkretnych aranżacji świetlnych LED do różnych zastosowań.

Kontakt

W razie pytań skontaktuj się z lokalnym centrum obsługi.

Do pobrania