Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  W stronę bezpieczniejszych

  dróg

  Autostrada A5,
  Tamworth, Wielka Brytania

   

  Dowiedz się, jak dzięki oświetleniu ulicznemu LED ruchliwa autostrada stała się bezpieczniejsza dla kierowców.

  Oświetlenie LED Philips przynosi dobrobyt miastu Da Nang — oświetlenie smoka

  Instalacja rozwiązania SpeedStar
  firmy Philips

  na obwodnicy A5 miasta Tamworth zapewnia, że jasne, białe światło wszystkich opraw jest skupione na autostradzie, co ogranicza zużycie energii, zwiększa bezpieczeństwo kierowców i pozwala znacząco zmniejszyć zanieczyszczenie”.

   

  — Roy Cupples, menedżer ds. projektów elektrycznych, Amey.

  Wyzwanie

   

  Każda władza publiczna pragnie efektywnie wykorzystywać drogi — problem w tym, jak je bezpiecznie oświetlić, nie rujnując jednocześnie finansów miasta. Brytyjska Agencja ds. Autostrad i jej firma podwykonawcza Amey zleciły firmie Philips znalezienie sposobu na oświetlenie uczęszczanej autostrady przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów.

  Autostrada A5 w Tamworth oświetlona produktami LED firmy Philips LED

  Odpowiednie oświetlenie 

   

  "Droga A5 w Tamworth to ruchliwa autostrada, z której korzystają kierowcy przejeżdżający przez hrabstwo West Midlands. Lepsze oświetlenie tego odcinka oznacza większe bezpieczeństwo i wygodę tysięcy kierowców dziennie. Ponieważ jednak samorządy w Wielkiej Brytanii coraz więcej uwagi poświęcają energooszczędności, trzeba znaleźć rozwiązanie zapewniające zmniejszenie zużycia energii bez obniżania standardów oświetlenia.


  Ratunkiem okazało się oświetlenie uliczne LED. Wzdłuż drogi zainstalowano oprawy oświetleniowe SpeedStar zapewniające czyste białe światło bez olśnień, które powodowały starsze systemy. Testy wykazały, że białe światło zwiększa widoczność dla kierowców, ułatwiając im zauważenie ruchu i dając więcej czasu na zatrzymanie się w razie konieczności.


  To jednak nie wszystkie zalety światła LED. Niewielkie zużycie energii przez produkty SpeedStar przekłada się na obniżenie kosztów operacyjnych aż o 70% i emisję CO₂ niższą o 47,4 tony rocznie. Ponadto trwałość i długi okres użytkowania tych produktów powoduje zmniejszenie o połowę liczby wizyt konserwacyjnych".

  Pokrewne projekty