Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Przyczyniamy się do rozwoju

  miasta

  Bastions of Light,
  Badajoz, Hiszpania


  Dowiedz się, jak oświetlenie pobudza gospodarkę w mieście Badajoz
  Plac z fontanną podświetlaną przez firmę Philips Lighting w ramach projektu Bastions of Light

  Dzięki niezwykłym
  efektom świetlnym

  lampy LED tchnęły nowe życie w to historyczne miasto, przyciągając nowych gości”.
  Most w Badajoz w Hiszpanii pięknie oświetlony lampami zewnętrznymi firmy Philips
  Barwne oświetlenie zewnętrzne firmy Philips wyróżnia budynek na tle otoczenia

  Wyzwanie

   

  Badajoz to hiszpańskie miasto o niezwykłej historii. Położone w pobliżu granicy z Portugalią, zawiera wiele miejsc dziedzictwa i zabytków odzwierciedlających minione epoki wojen. W nadziei na ożywienie turystyki i życia nocnego miasto zamówiło projekt oświetleniowy, który miał objąć sześć kluczowych obszarów.

  Najnowocześniejsze dynamiczne oświetlenie powoduje, że budynki w hiszpańskim mieści Badajoz wyróżniają się

  Odpowiednie oświetlenie 


  Ambitny projekt miał na celu zwrócenie uwagi na unikatowe dziedzictwo Badajoz. Dzięki wyróżnieniu historycznych miejsc oświetleniem obiektów architektonicznych miasto może zmienić się z nadgranicznego ośrodka, zbudowanego na wypadek wojny, w atrakcję turystyczną. Ale oświetlenie musi też cechować się niskimi kosztami konserwacji i energooszczędnością.

   

  Firma Philips Lighting była gotowa podjąć się tego historycznego zadania. Zastosowano szereg rozwiązań LED, by skąpać obiekty w dynamicznych barwnych scenach. Most Puente de Palmas został przekształcony we wspaniale lśniącą atrakcję, zdobioną kryształowymi światłami przepięknie odbijającymi się w wodzie. Plac Plaza Alta stał się arcydziełem świetlno-architektonicznym z iluminacjami wykonanymi za pomocą opraw Colorreach. Kolorowe światła zabarwiają łuki, tworząc intrygujące efekty cieni. Na środku placu latarnie Metronomis LED zapewniają doskonałą widoczność, a pomysłowe rozbłyski wzbogacają atmosferę.

   

  Projekt oświetleniowy przyczynił się do rozwoju miasta Badajoz. Wykorzystanie miejsc hotelowych już wzrosło o 6%, a roczny przychód miasta zwiększył się o 360 000 euro w 2012 r. To wspaniały wynik, zwłaszcza jeśli się uwzględni kryzys gospodarczy i to, że goście Badajoz pochodzą głównie z Hiszpanii.


  Pierwotna inwestycja w wysokości około miliona euro zwróci się w ciągu dwóch lat. Ten szybki zwrot stał się możliwy dzięki większym dochodom z turystyki i aż 79-procentowym oszczędnościom kosztów energii oraz konserwacji wynikającym z zastosowania oświetlenia LED.

  • ColorGraze QLX Powercore
   ColorGraze QLX Powercore
   Konstrukcje architektoniczne często wymagają liniowych opraw, aby oświetlić kilka kondygnacji przy minimalnej odległości od ściany i ograniczonym zużyciu energii. Właściciele/użytk...
  • ColorReach Powercore gen2
   ColorReach Powercore gen2
   ColorReach Powercore to pierwsza oprawa LED będąca w stanie wyraźnie i dynamicznie oświetlać fasady bardzo wysokich budynków. W eleganckiej obudowie łączy wszystkie zalety oświetle...
  • Metronomis LED Sharp
   Metronomis LED Sharp
   Metronomis LED to pierwsza na świecie rodzina opraw montowanych na szczycie słupa, oferujących paletę przyjaznych otoczeniu efektów świetlnych. Dzięki tym oprawom można nadać oświe...

  Historia pisana
  światłem

  Zespół

  Miasto Badajoz, Hiszpania

  Klient

  Pokrewne projekty