Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Przyczyniamy się do rozwoju

  miasta

  Bastions of Light,
  Badajoz, Hiszpania


  Dowiedz się, jak oświetlenie pobudza gospodarkę w mieście Badajoz
  Plac z fontanną podświetlaną przez firmę Philips Lighting w ramach projektu Bastions of Light

  Dzięki niezwykłym
  efektom świetlnym

  lampy LED tchnęły nowe życie w to historyczne miasto, przyciągając nowych gości”.
  Most w Badajoz w Hiszpanii pięknie oświetlony lampami zewnętrznymi firmy Philips
  Barwne oświetlenie zewnętrzne firmy Philips wyróżnia budynek na tle otoczenia

  Wyzwanie

   

  Badajoz to hiszpańskie miasto o niezwykłej historii. Położone w pobliżu granicy z Portugalią, zawiera wiele miejsc dziedzictwa i zabytków odzwierciedlających minione epoki wojen. W nadziei na ożywienie turystyki i życia nocnego miasto zamówiło projekt oświetleniowy, który miał objąć sześć kluczowych obszarów.

  Najnowocześniejsze dynamiczne oświetlenie powoduje, że budynki w hiszpańskim mieści Badajoz wyróżniają się

  Odpowiednie oświetlenie 


  Ambitny projekt miał na celu zwrócenie uwagi na unikatowe dziedzictwo Badajoz. Dzięki wyróżnieniu historycznych miejsc oświetleniem obiektów architektonicznych miasto może zmienić się z nadgranicznego ośrodka, zbudowanego na wypadek wojny, w atrakcję turystyczną. Ale oświetlenie musi też cechować się niskimi kosztami konserwacji i energooszczędnością.

   

  Firma Philips Lighting była gotowa podjąć się tego historycznego zadania. Zastosowano szereg rozwiązań LED, by skąpać obiekty w dynamicznych barwnych scenach. Most Puente de Palmas został przekształcony we wspaniale lśniącą atrakcję, zdobioną kryształowymi światłami przepięknie odbijającymi się w wodzie. Plac Plaza Alta stał się arcydziełem świetlno-architektonicznym z iluminacjami wykonanymi za pomocą opraw Colorreach. Kolorowe światła zabarwiają łuki, tworząc intrygujące efekty cieni. Na środku placu latarnie Metronomis LED zapewniają doskonałą widoczność, a pomysłowe rozbłyski wzbogacają atmosferę.

   

  Projekt oświetleniowy przyczynił się do rozwoju miasta Badajoz. Wykorzystanie miejsc hotelowych już wzrosło o 6%, a roczny przychód miasta zwiększył się o 360 000 euro w 2012 r. To wspaniały wynik, zwłaszcza jeśli się uwzględni kryzys gospodarczy i to, że goście Badajoz pochodzą głównie z Hiszpanii.


  Pierwotna inwestycja w wysokości około miliona euro zwróci się w ciągu dwóch lat. Ten szybki zwrot stał się możliwy dzięki większym dochodom z turystyki i aż 79-procentowym oszczędnościom kosztów energii oraz konserwacji wynikającym z zastosowania oświetlenia LED.

  • ColorGraze QLX Powercore
   ColorGraze QLX Powercore
   Konstrukcje architektoniczne często wymagają liniowych opraw, aby oświetlić kilka kondygnacji przy minimalnej odległości od ściany i ograniczonym zużyciu energii. Właściciele/użytk...
  • ColorReach Powercore gen2
   ColorReach Powercore gen2
   ColorReach Powercore to pierwsza oprawa LED będąca w stanie wyraźnie i dynamicznie oświetlać fasady bardzo wysokich budynków. W eleganckiej obudowie łączy wszystkie zalety oświetle...

  Historia pisana
  światłem

  Zespół

  Miasto Badajoz, Hiszpania

  Klient

  Pokrewne projekty