Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Drobna zmiana oznacza

  bezpieczniejsze podróże

  Most Schougen,
  Malmö, Szwecja


  Zobacz, jak dzięki zewnętrznemu oświetleniu LED poprawiło się w nocy bezpieczeństwo na moście Schougen
  Most Schougen w Malmö oświetlony za pomocą opraw Philips LED zamocowanych do minimalnego systemu okablowania.

  Firma Philips
  jako jedyna

  zaoferowała tego typu rozwiązanie oświetlenia. Uzyskaliśmy znakomite wsparcie”.

   

  — Johnny Clausen, menedżer ds. oświetlenia publicznego w Malmö

  Oprawa LED FreeStreet LED firmy Philips, minimalistyczna oprawa do oświetlenia ulicznego

  Wyzwanie

   

  Na moście Schougen w Malmö było bardzo potrzebne nowe oświetlenie. Od lat 70. XX w. na moście były zainstalowane energożerne lampy rtęciowe, które słabo oświetlały most, za to niepotrzebnie oświetlały inne miejsca. Rada Miasta Malmö skontaktowała się z firmą Philips, by dowiedzieć się, czy można coś poprawić.

  Odpowiednie oświetlenie 


  Most ma zaledwie 34 metry długości i 18 metrów szerokości, ale jego oświetlenie jest sprawą o kluczowym znaczeniu. Z nowym systemem wiązano nadzieje poprawy widoczności dla kierowców i pieszych oraz ograniczenia kosztów energii. Po obejrzeniu naszego systemu FreeStreet na targach Light & Building przedstawiciele Malmö chcieli dowiedzieć się, czy poprawi on bezpieczeństwo na moście.

   

  Firma Philips przystąpiła do instalacji systemu FreeStreet. Zamiast latarni zastosowano swobodnie wiszące oprawy zamontowane na kablach, które jednocześnie zasilają je. Nowy system prawidłowo dopasowuje lampy LED do ulicy poniżej, dzięki czemu świecą tam, gdzie jest to potrzebne. „Teraz światło jest tam, gdzie być powinno” — mówi menedżer ds. oświetlenia publicznego, Johnny Clausen. „To wielki postęp. Jeśli kiedyś będziemy chcieli zwiększyć stopień oświetlenia, możemy po prostu podłączyć więcej opraw LED do istniejących przewodów”.

   

  Nowy system pozwolił zwiększyć liczbę źródeł światła bez stawiania dodatkowych latarni. Zgodnie z oczekiwaniami Rady Miasta Malmö światła LED są bardzo dyskretne. Wydaje się, że wiszą nocą w powietrzu, a za dnia są ledwo widoczne. Światła LED nie tylko zużywają mniej energii i poprawiają bezpieczeństwo na moście. Ich przewidywany czas eksploatacji to 12,5 roku.

   

  Zastępując oświetlenie rtęciowe na moście Schougen energooszczędnym oświetleniem LED, zmniejszono całkowitą moc instalacji o 202,4 W. Dla Malmö oznacza to oszczędności energii 810 kWh/rok.

  Więcej światła za
  mniejsze pieniądze

  Zespół

  Miasto Malmö, wydział ulic i dróg

  Klient

  Pokrewne projekty