Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Miasto „zielone”

  także w nocy

  Rietberg,
  Niemcy


  Dowiedz się, jak dzięki oświetleniu LED do budynków udaje się obniżyć zużycie energii w mieście Rietberg.
  Historyczny budynek w Rietberg w świetle dziennym

  Zoptymalizowane pod kątem miasta
  oświetlenie uliczne

  zapewniło większy komfort zarówno gościom, jak i mieszkańcom. Dzięki wprowadzonym zmianom centrum miasta stało się lepszym miejscem do zakupów i pracy, co dodatnio wpłynęło na lokalną gospodarkę”.

  Wyzwanie  


  Rietberg w Niemczech jest „zielonym” miastem — na kilka sposobów. Jeśli chodzi o znajdowanie nowego rozwiązania oświetleniowego, rada miasta zażądała ekologicznego rozwiązania. Czy system oświetlenia LED może wyeksponować piękne budynki miasta Rietberg i przyjemne otoczenie, a jednocześnie zrealizować cele związane z ochroną środowiska?
  Fasada budynku w historycznej części Ritberg oświetlona przez firmę Philips

  Odpowiednie oświetlenie 


  Jeśli chodzi o piękne widoki, miasto Rietberg ma wiele powodów do dumy. Cechami charakterystycznymi miasta położonego w górnym biegu rzeki Ems są zielone brzegi i w połowie drewniane domy z XVI i XVII wieku. Po zdobyciu grantu w krajowym konkursie „Społeczności w nowym świetle” w kwietniu 2010 r. miasto Rietberg rozpoczęło działania mające na celu zmianę oświetlenia centrum miasta na systemy energooszczędne.

   

  Architektoniczne oświetlenie LED nadało staremu miastu nowoczesny rys. Latarnie CitySpirit napełniają nocne ulice blaskiem, a całe Rietberg jasnym, odświeżającym światłem. Mieszkańcy czują się bezpiecznie i komfortowo, a światła wydobywają kolory niezwykłych domów i pełnych zieleni brzegów rzeki. Do zarządzania systemem służy platforma CityTouch pozwalająca na indywidualne monitorowanie i zmiany natężenia strumieni świetlnych opraw. Większe możliwości sterowania pojedynczymi światłami mogą znacząco wpłynąć na obniżenie kosztów energii.

   

  Zastosowanie najnowocześniejszego oświetlenia budynków, głównych ulic handlowych i obszarów zielonych znacząco poprawiło obraz miasta Rietberg i jego atmosferę. Ponadto zyskała na tym turystyka i miejscowa gospodarka. A ponieważ obywatele zaangażowali się w proces tworzenia, nowe oświetlenie zdecydowanie poprawiło ich warunki życia.


  Dzięki wydajności oświetlenia i platformie sterowania miasto Rietberg będzie zużywać 49,5% mniej energii, niż miało to miejsce w przypadku starych systemów, i obniży emisję CO2 o 29,3 tony rocznie. Oszczędności miasta na kosztach energii w ciągu następnych 10 lat wyniosą 117 476 euro.

  • CitySpirit Street LED
   CitySpirit Street LED
   CitySpirit Street jest częścią rodziny CitySpirit Gen2. Jest to hybrydowa rodzina zapewniająca wspaniałe, ekologiczne oświetlenie, nie naruszające harmonii architektonicznej. Rodzi...

  CityTouch

  CityTouch to platforma oprogramowania do sterowania oświetleniem ulicznym. Umożliwia operatorom monitorowanie publicznego systemu oświetlenia zewnętrznego i zarządzanie nim. Mogą oni także zapisywać, wizualizować i analizować informacje historyczne dotyczące działania opraw oświetleniowych.

  Wyświetl system

  Stare miasto
  w nowym świetle

  Zespół

  Rietberg

  Klient

  Pokrewne projekty