Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Brak

  ciemnych obszarów

  Parking Eiteren,

  Holandia

   

  Dowiedz się, jak dzięki wodoodpornemu oświetleniu zwiększa się poziom bezpieczeństwa na parkingu Eiteren.

   Zadowolone użytkowniczki parkingu Eiteren; oświetlenie Philips Lighting

  „Oświetlenie LED charakteryzuje się
  większą energooszczędnością

  niż tradycyjne. Co więcej, jego natężenie maleje, jeśli w pobliżu nikt się nie znajduje, co przekłada się na wymierne korzyści. Dzięki temu udaje się zaoszczędzić 50–60% kosztów energii oraz koszty konserwacji, a także zwiększyć poczucie bezpieczeństwa poprzez wykorzystanie elastycznego systemu zmiany natężenia strumienia świetlnego”.

   

  — Inge Reindersma, radna gminy IJsselstein

   Mężczyzna wchodzący po schodach; parking Eiteren; oświetlenie marki Philips Lighting

  Wyzwanie

   

  Rada Gminy IJsselstein dba zarówno o swoich obywateli, jak i turystów. Chcąc zwiększyć atrakcyjność miasta, postanowiły zmodernizować lokalne budynki użyteczności publicznej. Ważną częścią projektu była wymiana oświetlenia na jednym z parkingów. Czy nowe oświetlenie zapewni atmosferę bezpieczeństwa i będzie opłacalne?

  Tablica informacyjna na parkingu; oświetlenie marki Philips Lighting

  Odpowiednie oświetlenie 

   

  Podziemny parking Eiteren na 208 miejsc postojowych wymagał złożonego systemu oświetlenia. Przed przystąpieniem do prac Rada Gminy IJsselstein przygotowała wstępne rozwiązanie. Zgodnie z nim oświetlenie miało mieć postać linii ciągłej złożonej z lamp fluorescencyjnych. Jednak realizacja tego planu okazała się niemożliwa ze względu na zbyt duże natężenia światła, nieskuteczny system przyciemniania i wysokie koszty operacyjne.

   

  Dopiero zastosowanie technologii LED pozwoliło rozwiązać wszystkie problemy projektu. Wykorzystanie lamp Pacific LED2 jako głównego oświetlenia sufitowego pozwoliło na bezproblemowe stworzenie ciągłej linii świetlnej zgodnie z pierwotnym planem. Światło emitowane z wodoodpornych opraw tworzy przyjemny nastrój i jest na tyle mocne, że oświetla wszystkie zakamarki parkingu. Jego natężenie można jednak w prosty sposób zmniejszyć dzięki prostym w montażu modułom zmiany natężenia światła.

   

  Instalację oświetlenia ukończono, montując na suficie przy wjeździe wytrzymałe gondole LED, które pozwoliły stworzyć wyjątkowy nastrój gościnności. Dzięki nowemu oświetleniu na parkingu panuje atmosfera bezpieczeństwa, ponieważ nie ma już żadnych ciemnych miejsc ani nieoświetlonych obszarów.

   

  Oświetlenie LED charakteryzuje duża energooszczędność przy zachowaniu podobnego poziomu oświetlenia. Kolejne oszczędności można uzyskać dzięki systemowi sterowania natężeniem światła, który redukuje jasność oświetlenia, jeśli na parkingu nikogo nie ma.  

  Pokrewne projekty