Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Odrobina światła tworzy
  wyjątkowy klimat

  Bruzgaal, Uniwersytet w Utrechcie,
  Holandia
   

  Zobacz, jak zmiana oświetlenia zmieniła nieciekawe wnętrze w klimatyczne miejsce spotkań.
  Atmosfera relaksu stworzona dzięki oświetleniu marki Philips

  Kolorem, który
  dominuje

  w tym pomieszczeniu, jest czerń. Dzięki temu światło nie odbija się w niepożądanym kierunku. Pozwala to na wykorzystanie modułów LED do stworzenia wyjątkowej atmosfery. Meble i wyposażenie można oświetlić w taki sposób, aby wyglądały, jakby świeciły własnym światłem. Wrażenie jest wyjątkowo ciekawe i jednocześnie relaksujące. Nadaje pomieszczeniu unikatową atmosferę, tak cenioną przez jego użytkowników.

   

  — Randolph Meekes, doradca firmy Utrecht Facilities Company

  Atmosfera relaksu w pomieszczeniach odpoczynkowych stworzona dzięki oświetleniu marki Philips
  Atmosfera relaksu w pomieszczeniach odpoczynkowych stworzona dzięki oświetleniu marki Philips

  Wyzwanie


  Brugzaal to zespół pomieszczeń łączących dwa budynki Uniwersytetu w Utrechcie. Mieści się w dawnej bibliotece, a do jego zaprojektowania niezbędny był nowy projekt oświetlenia, pasujący do nowoczesnej architektury. Zadanie ożywienia Brugzaal powierzono firmie Philips.
  Oświetlenie marki Philips w pomieszczeniach odpoczynkowych w Brugzaal Uniwersytetu w Utrechcie.

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Bruzgaal to zawieszony nad jezdnią architektoniczny łącznik spajający budynek im. W. van Unnika z budynkiem nowej biblioteki Uniwersytetu w Utrechcie. Przestrzeń o rozmiarze 45 na 13 metrów została przygotowana i umeblowana z myślą o studentach chcących odpocząć. Projekt oświetlenia pomieszczenia powinien współgrać z nową kolorystyką, w której dominuje barwa czarna, użyta na ścianach, podłodze i elementach urządzeń grzewczych, oraz barwy czerwona i żółta, wykorzystywane jako akcenty.

   

  Najlepszym sposobem zachowania architektonicznego charakteru budynku było zastosowanie ledwie widocznych opraw oświetleniowych, które optymalnie rozsyłałyby światło w pożądanych kierunkach. Aby to osiągnąć, zdecydowano się na wykorzystanie nowych opraw LED. Pomieszczenie wyposażono w listwy świetlne serii LEDline2 i Celino, uzyskując naturalne kurtyny światła. Pojawiły się także podwójne światła punktowe serii Fiorenza, które skutecznie oświetlają wszystkie elementy wyposażenia w sposób umożliwiający wygodne czytanie.

   

  Miejsce, z którego w przeciwnym razie nikt by nie korzystał, po aranżacji oświetlenia tętni studenckim życiem.

   

  Ukryte w suficie źródła światła punktowego LED świecą intensywnymi, wąskimi wiązkami, co sprawia wrażenie, że światło pojawia się znikąd.

  • LEDline² BCS710/713/716/719/722
   LEDline² BCS710/713/716/719/722
   LEDline² to seria wysokiej klasy opraw liniowych wykorzystujących diody LED. Ich główne zastosowanie to iluminacje zewnętrzne.Wariacje barwy białej, od chłodnej po ciepłą, są ideal...
  • Celino TPS680/682
   Celino TPS680/682
   Celino to kompletna linia opraw odzwierciedlająca panujący na rynku trend w kierunku miniaturyzacji i integracji oświetlenia z architekturą, przy jednoczesnym zapewnianiu znacząceg...

  Pokrewne przypadki