Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Nowy wymiar
  oświaty

  Szkoła im. H. Balzaka,
  Francja

     

  Zobacz, jak instalacja oświetleniowa wpływa na naukę dzieci w szkole im. H. Balzaka.
  Sala lekcyjna w szkole im. H. Balzaka wyposażona w oświetlenie marki Philips

  Okazało się, że
  dzieci dobrze reagują

  na różne nastroje i lubią je. Uważam, że dzięki temu mam większą kontrolę nad zachowaniem uczniów, a oni mogą lepiej koncentrować się na zadaniach”.

   

  — Claire Patard, nauczycielka w szkole im. H. Balzaka

  Klasa wyposażona w produkty oświetleniowe marki Philips
  Uczniowie przebywający w klasie wyposażonej w produkty marki Philips przeznaczone do placówek oświatowych

  Wyzwanie

   

  Najlepsze warunki do nauki to marzenie pracowników i uczniów każdej szkoły. Właśnie w tym celu w Nanterre we Francji poczyniono ogromne inwestycje na rzecz edukacji. Szkoła im. H. Balzaka stała się pierwszą placówką we Francji, w której wdrożono nowy system oświetleniowy SchoolVision marki Philips.

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Nowy system oświetlenia pojawił się w szkole w czasie przerwy świątecznej z okazji święta Halloween. 22 uczennic i uczniów z klasy nauczycielki Claire Patard od razu zauważyło różnicę. „Proszę pani, światło jest jakieś inne!” — powiedziała jedna z uczennic.

   

  Wszyscy bardzo szybko polubili nowe oświetlenie. System SchoolVision jest wyposażony w cztery dedykowane ustawienia oświetlenia, wybierane za pomocą kontrolera dotykowego. Służą one do optymalizacji nastroju panującego w sali, tak aby ten sprzyjał nauce. Na przykład ustawienie Energia wpływa orzeźwiająco na dzieci, dlatego warto z niego korzystać rano i po południu. Ustawienie Skupienie wspomaga koncentrację, a światło Spokój tworzy relaksujący nastrój odpowiedni do indywidualnej pracy.

   

  Już po kilku dniach obsługa systemu stała się zupełnie naturalna. „Zwykle korzystam z ustawień Skupienie, Spokój i Normalny” — mówi Claire Patard. „Okazało się, że dzieci dobrze reagują na różne nastroje i lubią je. Uważam, że dzięki temu mam większą kontrolę nad zachowaniem uczniów, a oni mogą lepiej koncentrować się na zadaniach. Czasem zdarza się, że sami uczniowie przypominają mi o zmianie oświetlenia. W tej chwili z całą pewnością poleciłabym system SchoolVision swoim koleżankom i kolegom”.

   

  Całoroczne badania systemu SchoolVision udowodniły, że po zastosowaniu nowego oświetlenia szybkość czytania wśród uczniów poprawiła się o niemal 35%. Ponadto udało się zmniejszyć częstość popełniania błędów o 45% oraz ograniczyć zachowania nadpobudliwe o 76%.

  schoolVision

  SchoolVision

  Optymalizacja warunków do nauki. Elastyczne oświetlenie do szkół poprawiające koncentrację u dzieci

   

  Informacje o produkcie

  Podtrzymywanie
  gotowości umysłu

  Zespół

  Urząd Miasta Nanterre

  SBME Nanterre, p. Bartoli

  Instalator

  Pokrewne przypadki