Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Poprawa bezpieczeństwa jazdy

  w Tunelu Meir, Wielka Brytania

  Tunel Meir,
  Stoke-on-Trent, Wielka Brytania


  Dowiedz się, jak dzięki oświetleniu LED podniósł się poziom bezpieczeństwa kierowców przejeżdżających przez tunel Meir
  Tunel Meir oświetlony za pomocą lamp LED marki Philips Lighting

  Z pełną odpowiedzialnością
  mogę polecić

  oświetlenie LED T-line. Od czasu jego zamontowania udało się obniżyć łączne koszty konserwacji i koszty energii elektrycznej oraz zmniejszyć ślad węglowy, a także ograniczyć ryzyko związane z prowadzeniem prac konserwacyjnych”.

   

  — Paul Diamond, Kierownik Operacyjny Tunelu Meir, Amey

  Oświetlenie LED marki Philips skutecznie oświetlające tunel Meir, zwiększające bezpieczeństwo kierujących
  Oświetlenie LED marki Philips skutecznie oświetlające tunel Meir

  Wyzwanie

   

  Tunel Meir wymagał nowego, innowacyjnego oświetlenia. Dotychczasowy system oświetleniowy zbudowany na bazie świetlówek i wysokoprężnych lamp sodowych był podatny na awarie i kosztowny w utrzymaniu. Aby zminimalizować zakłócenia ruchu drogowego konieczna była modernizacja oświetlenia.

  Samochód jadący w tunelu Meir

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Aby zagwarantować bezpieczeństwo kierowców korzystających z mierzącego 248 metrów tunelu Meir, konieczna była instalacja niezawodnego systemu oświetleniowego. Dotychczasowe rozwiązanie przestało spełniać najnowsze standardy, poza tym zużyte oprawy wymagały ciągłych i uciążliwych napraw.

   

  Oprawy oświetleniowe LED Philips T-line okazały się znakomitym rozwiązaniem. Wykonawca wybrał je ze względu na znakomitą wydajność, jakość dawanego światła i długi cykl eksploatacji. Podjęto decyzję o usunięciu poprzedniego systemu oświetleniowego i zainstalowanie w jego miejscu 600 opraw T-line. Nowy system wykorzystuje podwójne układy opraw ułożone w sposób liniowy. Jeśli jedna z linii w przyszłości zawiedzie, nie będzie to miało wpływu na całość oświetlenia.

   

  Technologia LED ma ogromne korzyści. W sytuacji wystąpienia chwilowej awarii zasilania lampy LED można włączyć od razu, nie czekając, aż ostygną. Nie da się tego zrobić w przypadku tradycyjnych wysokoprężnych sodowych lamp wyładowczych. Oświetlenie LED jest dużo odporniejsze na działanie niskich temperatur, które w dużym stopniu zmniejszają wydajność świetlówek.


  Natężenie światła w tunelu dostosowuje się automatycznie do natężenia światła zewnętrznego, nie nadwyrężając tym samym wzroku kierowców wjeżdżających do tunelu i z niego wyjeżdżających. Dzięki temu kierowcy nie muszą redukować prędkości, zwiększa się bezpieczeństwo i tempo przepływu ruchu drogowego.

  Zmniejszanie ryzyka
  ruchu drogowego 

  Zespół

  Amey w imieniu Highways Agency

  Klient

  SPIE WHS

  Partner projektu

  Tunel Meir

  Lokalizacja

  Pokrewne projekty