Sugestie

  Bezpieczne miejsce pracy
  dla pracowników technicznych

  Hala konserwacyjna firmy VR, Oulu, Finlandia


  Dowiedz się, jak oświetlenie typu Highbay wpływa na bezpieczeństwo pracy inżynierów w zakładach VR
  Oprawy oświetleniowe Philips Pacific LED poprawiające widoczność w hali konserwacyjnej firmy VR

  Podczas dokonywania wyboru
  nowego oświetlenia

  ważnym czynnikiem, poza energooszczędnością, była możliwość regulacji natężenia światła. Zakłady pracują całą dobę, dlatego ustawienie wstępnie zdefiniowanych godzin włączania i wyłączania oświetlenia nie jest możliwe”.

   

  — Jussi Kivikoura, kierownik projektu, VR

  Dzięki oświetleniu przemysłowemu LED marki Philips hala konserwacyjna firmy VR stała się doskonale oświetlonym miejscem do pracy

  Wyzwanie

   

  VR to finlandzka państwowa spółka kolejowa. W należącej do niej nowej hali konserwacyjnej o powierzchni 17 000 metrów kwadratowych biegnie sześć torów kolejowych. Firma Philips została poproszona o przygotowanie optymalnego systemu oświetlenia, gwarantującego pracownikom technicznym bezpieczeństwo i komfort pracy.

  Odpowiednie oświetlenie

   

  Dawna hala konserwacyjna zakładów VR była słabo oświetlona i źle utrzymana. Z tego powodu w projekcie nowej hali wzięto pod uwagę kluczowy czynnik, jakim jest przyjazna atmosfera pracy. Projekt rozpoczęto od uważnego doboru kolorystki wnętrz. Kolejnym krokiem było oświetlenie. Inwestor oczekiwał rozwiązania ekologicznego i prostego w konserwacji, a także zapewniającego optymalną widoczność i komfort dla wzroku.

   

  Oświetlenie LED okazało się znakomitym rozwiązaniem. Pod sufitem zamontowano oprawy oświetleniowe LED typu Highbay — GentleSpace. Te najnowocześniejsze lampy emitują czyste, jasne światło, tworząc doskonałą atmosferę pracy. Ich wyjątkowo długi okres eksploatacji gwarantuje, że wspinaczka pod sufit w celu przeprowadzenia konserwacji nie będzie konieczna.

   

  Aby zapewnić doskonałą widoczność stref po bokach torów i pod nimi, użyto opraw Pacific LED. Ich innowacyjna i trwała konstrukcja sprawia, że są łatwe w czyszczeniu i obsłudze. Nowe oświetlenie przemysłowe rozmieszczono z myślą o zapewnieniu optymalnej widoczności dla pracowników. Ponadto system oświetlenia wyposażono w inteligentny układ sterowania natężeniem światła. Odpowiada on za jasność oświetlenia w hali, biorąc pod uwagę natężenie światła dziennego i obecność pracowników.

   

  Nowe oświetlenie zapewnia bezpieczne i przyjemne warunki pracy, a ponadto spełnia surowe wymagania ekologiczne. Wysoki poziom energooszczędności i niskie koszty konserwacji sprawiają, że inwestycja zwróci się przed upływem trzech lat.

  • Pacific LED WT460C
   Pacific LED WT460C
   Dla klientów, którzy chcą zmniejszyć zużycie energii, a jednocześnie budować swój ekologiczny wizerunek, idealnym rozwiązaniem jest oświetlenie LED. Oprawy Pacific LED oferują nowo...

  Poprawa
  warunków pracy

  Zespół

  VR

  Klient

   

  Projectus Team Oy

  Projekt oświetlenia

  Pokrewne projekty