Innowacyjne oświetlenie w zakładzie produkcyjnym ROCKWOOL Polska

Modernizacja i rozbudowa zakładu produkcyjnego

Cigacice/Polska

Firma ROCKWOOL zdecydowała się na kompleksową modernizację biurowca i rozbudowę zakładu produkcyjnego w Cigacicach. Celem inwestycji było zwiększenie efektywności energetycznej, obniżenie emisji CO2 oraz poprawa bezpieczeństwa i warunków pracy.

Daniel
To projekt, w którym wszyscy wygrali. Jako inwestor uzyskaliśmy oszczędności, jako firma odnieśliśmy korzyści środowiskowe a co jeszcze istotne poprawił się komfort naszych pracowników.

- Agnieszka Bąk, Facility Manager ROCKWOOL

Daniel

Wyzwanie

Misją ROCKWOOL  jest prowadzenie działalności w sposób odpowiedzialny społecznie oraz w duchu zrównoważonego rozwoju. Realizująca zadania modernizacji oświetlenia firma Signify musiała zachować zdolności produkcyjne zakładu. Dodatkowym wyzwaniem było zarządzanie łańcuchem dostaw spowolnionym przez panującą w trakcie remontu pandemię.

The challenge

Innowacyjne oświetlenie w obiektach Grupy Rockwool w Cigacicach

W ramach współpracy z Signify ponad 10 000 konwencjonalnych opraw wewnątrz i na zewnątrz zakładu produkcyjnego zastąpiono nowoczesnymi, wydajnymi oraz energooszczędnymi oprawami LED GentleSpace, Pacific, LumiStreet oraz ClearFlood. Dodatkowo dostarczono skrojone na miarę oprawy drukowane w technologii 3D. Modernizacje opierały się na innowacyjnych rozwiązaniach spełniających rygorystyczne normy i zwiększających komfort pracowników, nie tylko wewnątrz zakładu produkcyjnego, ale również na jego terenach zewnętrznych.  W efekcie rewitalizacji oszczędności w zużyciu energii elektrycznej sięgają 55%  w przypadku zakładu produkcyjnego, i aż 80 % w przypadku budynku biurowego. Czas zwrotu z inwestycji dla obydwu obiektów wynosi zaledwie 3 lata.

Podobne projekty

Factory

42% energy savings and better working conditions for the employees with the modernization to Pacific LED.