Uzdrowisko pełne światła

Zjawiskowe uzdrowisko

Busko-Zdrój, Polska

Zjawiskowe uzdrowisko

Busko-Zdrój to jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk, w którym od blisko 200 lat można leczyć schorzenia m.in. reumatologiczne, neurologiczne czy ortopedyczno-urazowe. Aby poprawić komfort pacjentów i zwiększyć zainteresowanie turystów, władze miasta postawiły na inwestycje w rozległy plan rewitalizacji strefy uzdrowiskowej.

Jednym z zamierzeń rewitalizacji parku zdrojowego była wymiana oświetlenia, służąca nie tylko poprawie bezpieczeństwa, ale również mająca na celu zwiększenie atrakcyjności kurortu. W wyniku modernizacji, Busko-Zdrój jako pierwsza gmina w Polsce w całości oświetlona jest światłem LED!
Waldemar Sikora Burmistrz Miasta i Gminy Busko-Zdrój
customer challenge

Wyzwanie po stronie klienta

Celem projektu było zbudowanie marki miejscowości uzdrowiskowej atrakcyjnej turystycznie. Jednym z kluczowych zadań było zaprojektowanie rozwiązań oświetleniowych, które podkreślą walory architektoniczne i środowiskowe oraz zaznaczą najważniejsze punkty na mapie uzdrowiska.

Busko-Zdrój to jedno z najsłynniejszych polskich uzdrowisk, w którym od blisko 200 lat można leczyć schorzenia m.in. reumatologiczne, neurologiczne czy  ortopedyczno-urazowe. Największymi bogactwami kurortu są unikalne w świecie lecznicze wody siarczkowe oraz solanki jodkowe. Kuracjusze w Busku, poddając się naturalnym bogactwom leczniczym, poprawiają swoje zdrowie i odzyskują życiową energię. Aby poprawić  komfort pacjentów i zwiększyć zainteresowanie turystów, władze miasta postawiły na inwestycje w rozległy plan rewitalizacji strefy uzdrowiskowej.

Pokrewne projekty