Park wodny z dezynfekcją UV-C

Park Wodny Warszawianka

Park Wodny Warszawianka

Warszawa, Polska

Park Wodny Warszawianka jest najpopularniejszym obiektem sportowo- rekreacyjnym w stolicy. To miejsce, w którym tysiące mieszkańców korzysta z atrakcji takich jak: baseny, SPA & wellness, aqua aerobic i wielu innych.

Dezynfekcją Philips UV-C
Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie klientów są dla nas priorytetem. Druga fala COVID-19 już nadeszła, a my dzięki instalacji Philips UV-C jesteśmy do niej przygotowani.
- Dariusz Pastor, prezes Mokotowskiej Fundacji Warszawianka - Wodny Park
uv-c disinfection in warszawianka

Wyzwanie

W dobie epidemii koronawirusa i wzmożonego reżimu sanitarnego właściciele obiektu stosują wszystkie przepisy i zalecenia sanitarne mające ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby COVID-19. Jednak postanowiono zwiększyć standardy higieny i w obiekcie wprowadzono również dodatkowe zabezpieczenia. „Warszawianka” jest pierwszym parkiem wodnym w Polsce, w którym do dezynfekcji włączono rozwiązania Philips UV-C.

Wodna rozrywka bezpieczna dzięki dezynfekcji UV-C

Aby podwyższyć standardy higieniczne, do dezynfekcji zastosowano najnowocześniejsze rozwiązania wykorzystujące promieniowanie UV-C, które pomaga neutralizować 99% wirusów SARS-CoV-2 powodujących COVID-19¹. W przebieralniach przy basenach zamontowano oprawę UV-C do dezynfekcji powietrza - upper air. System ten na bieżąco dezaktywuje wirusy i bakterie w wydychanym powietrzu co podnosi bezpieczeństwo związane z przemieszczaniem się ludzi w zamkniętym pomieszczeniu. Dezynfekcja powietrza nie zakłóca regularnego trybu działalności obiektu, ponieważ urządzenia UV-C montowane są na wysokości, która umożliwia klientom przebywanie w przebieralniach w trakcie ich pracy. Natomiast, w strefie SPA, gdzie klienci korzystają z masaży i zabiegów odnowy biologicznej, zainstalowano urządzenia Philips UV-C do dezynfekcji powierzchni. Proces dezynfekcji powierzchni jest bardzo krótki i efektywny, a odbywa się w czasie pomiędzy zabiegami.

¹Nadia Storm i in., Szybka i całkowita neutralizacja SARS-CoV-2 przez promieniowanie UV-C, 2020 r. Przedmiot do recenzji dostępny tylko jako wydruk wstępny na stronie https://www.researchsquare.com/article/rs-65742/v2 . Promieniowanie UV-C zastosowane w tym badaniu wynosiło 0,849 mW / cm2.

Oprawa UV-C do dezynfekcji powietrza – upper air - do montażu sufitowego

Urządzenie UV-C typu upper air przeznaczone do instalacji na suficie, oczyszcza powietrze w górnej części pomieszczenia skutecznie je dezynfekując.

Belka do dezynfekcji UV-C

Oprawa TMS030 do dezynfekcji UV-C o szerokim zastosowaniu. Odpowiednia do dezynfekcji różnych powierzchni.

Podobne projekty

More chance of football success with UV-C disinfection lighting

PSV Eindhoven chooses Philips UV-C air disinfection lighting to protect the stadium against bacteria and viruses

Veenendaal Swimming Pools

See how Philips LED lighting installation at Veenendaal chlorinated swimming pools reduces disruption and improves safety.

Park Wodny

W Parku Wodnym komfort i bezpieczeństwo odwiedzających są priorytetem, a w czasie pandemii koronawirusa jest to jeszcze bardziej istotne.