Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Przyjazne
  oblicze

  Tworzenie przestrzeni i porządku za pomocą światła

   

  Niezależnie od tego, czy pasażerowie odlatują czy przylatują, muszą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Systemy oświetleniowe LED tworzące bezpieczną i atrakcyjną atmosferę we wszystkich obszarach pozwolą cieszyć się pełnią wrażeń na lotnisku.

   

  To również obszar, w którym znajdują się ważne oznaczenia i informacje, które muszą być czytelne i sprawnie kierować ruchem pasażerów.


  Zapewnij podróżnym przyjazne i atrakcyjne otoczenie, aby następnym razem ponownie wybrali Twoje lotnisko. Wnętrze terminala to miejsce, które wita podróżnych na lotnisku i wywiera na nich pierwsze wrażenie.

  To również obszar, w którym znajdują się ważne oznaczenia i informacje, które muszą być czytelne i sprawnie kierować ruchem pasażerów.
  To również obszar, w którym znajdują się ważne oznaczenia i informacje, które muszą być czytelne i sprawnie kierować ruchem pasażerów.

  Hale przylotów i odlotów

   

  W halach przylotów i odlotów zazwyczaj panuje największy ruch. Pasażerowie muszą orientować się w nieznanym i często chaotycznym otoczeniu. Dobre oświetlenie może ułatwić ich dotarcie do właściwego miejsca, dlatego w hali odlotów powinien panować komfort i spokój, by złagodzić stres związany z oczekiwaniem zwłaszcza w przypadku opóźnień.

  Hala terminala

  Odprawa i punkty informacyjne

   

  Im lepsza jakość światła, tym łatwiejsza jest interakcja personelu z pasażerami i kontrola ich paszportów oraz dokumentów. Dzięki temu procedury te są mniej kosztowne i przebiegają szybciej. Kolejki są krótsze, a wszyscy zachowują spokój i opanowanie.

  Odprawa

  Obszary łączące i ruchome chodniki

   

  Na lotnisku, które jest często otwarte przez 24 godziny na dobę, obszary łączące i ruchome chodniki pełnią rolę arterii komunikacyjnych. Łączą one ze sobą logistycznie różne obszary.

   

  Ułatwiają poruszanie się po lotnisku dzięki przejrzystym szlakom, które bez trudu prowadzą pasażerów z punktu A do punktu B. Stonowane oświetlenie stwarza w zatłoczonych łącznikach poczucie spokoju. Natomiast jaśniejsze światło zwiększa poczucie wydajności i szybkości na ruchomych chodnikach.

  Złącze elektryczne

  Odprawa celna i kontrola paszportowa

   

  Bezpieczeństwo ma podstawowe znaczenie dla funkcjonowania każdego lotniska i decyduje o jego reputacji. Pasażerowie oczekują, że ich dokumenty podróżne zostaną sprawdzone szybko i bez problemów. Jednocześnie celnicy muszą wyglądać profesjonalnie. Odpowiednie oświetlenie może pomóc im w pracy, poprawiając rozpoznawalność twarzy podczas kontroli celnej i paszportowej, czyniąc cały proces bardziej wydajnym i bezpiecznym.

  Odprawa celna

  Punkty kontroli bezpieczeństwa

   

  W związku z rosnącymi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa na lotniskach, pasażerowie są dziś kontrolowani dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej. Kontrole osobiste i prześwietlenia muszą odbywać się z poszanowaniem godności pasażerów, a ich wyniki nie mogą pozostawiać żadnych wątpliwości. Jasne oświetlenie zapewnia kontrolerom odpowiednie środowisko pracy, bezpieczne i komfortowe dla wszystkich.

  Bezpieczeństwo

  Hala obioru bagażu

   

  W typowej hali odbioru bagażu znajdują się karuzele bagażowe lub systemy przenośników dostarczające bagaże pasażerom. Oczekiwanie na bagaż po przylocie to czas, w którym pasażerowie bywają niespokojni.

   

  Naturalne oświetlenie imitujące światło dzienne ułatwi podróżnym komfortowe skupienie, pozwalając szybko znaleźć odpowiednią karuzelę i odebrać swój bagaż.

  Jak oświetlenie wpływa na nastrój pasażerów

  Obsługa bagażu

   

  Za kulisami, obsługa i sprawne przenoszenie bagaży bywa stresującym zajęciem. 

   

  Naturalne oświetlenie imitujące światło dzienne poprawia komfort i samopoczucie osób pracujących nierzadko w ograniczonej przestrzeni. Pomaga również w koncentracji, poprawia komunikację i zmniejsza liczbę pomyłek związanych z bagażami.

  Bagaże

  Kontrola ruchu lotniczego

   

  Kontrolerzy ruchu lotniczego są sercem każdego lotniska i są niezbędni dla jego bezpiecznego funkcjonowania. Aby samoloty mogły latać bezpiecznie i punktualnie, piloci muszą otrzymywać precyzyjne instrukcje przez 24 godziny na dobę. Nie ma tu miejsca na błąd. W wieży kontroli lotów musi panować odpowiednia atmosfera, która ułatwia koncentrację i czytanie skomplikowanych instrumentów — o każdej porze dnia i nocy.

  Pomieszczenie wieży kontroli lotów. Jak oświetlenie wpływa na wydajność pracy i nastrój.

  Galeria sklepów i poczekalnia

   

  Stwórz własne projekty oświetlenia, które przyciągną pasażerów i nie pozwolą im się nudzić na lotnisku. Specjalnie opracowane, wciągające otoczenie stymuluje kupujących, podkreśla najważniejsze miejsca na lotnisku, wskazuje kierunki gościom i zachęca do zwiedzania.

  Galerie sklepów i poczekalnie na lotniskach

  Biura i sale konferencyjne

   

  Biura i sale konferencyjne nie są już takie jak dawniej. Niegdyś jednofunkcyjne pomieszczenia są dziś często obiektami wielofunkcyjnymi zależnie od dostępności zaawansowanych i dynamicznych zasobów — zwłaszcza oświetleniowych. Organizacje muszą obecnie być dużo bardziej elastyczne, dostosowując się do wymagań różnych funkcji i pracowników.

  Biura i pomieszczenia konferencyjne na lotniskach

  Fasady i architektura

   

  Oświetlenie LED zapewnia niespotykaną dotąd swobodę projektowania w zakresie kolorystyki, dynamiki, miniaturyzacji, integracji z elementami architektury — otwierając nowe możliwości promocji marki i tworzenia atmosfery, na przykład poprzez dynamiczną zmianę oświetlenia czy stosowanie różnych efektów świetlnych i kolorystycznych. Architektoniczne oświetlenie elewacji pozwoli skutecznie zmienić lotnisko w ważny punkt orientacyjny i symbol gościnności.

  Fasady i elementy architektoniczne lotnisk

  Chcesz dowiedzieć się więcej?

   

  W razie pytań skontaktuj się z centrum obsługi.