Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Biuro zorientowane na pracownika

  Nowe biuro Skanska

   

  Badania dowodzą, że nawet 90% swojego czasu spędzamy w budynkach. Ich wpływ na ludzkie samopoczucie i zdrowie ocenia międzynarodowy system certyfikacji WELL Building Standard. Warszawski kompleks biurowy Spark jako pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej spełnia jego rygorystyczne normy.

  Zależało nam na rozwiązaniach
  efektywnych energetycznie

  na tym polu z sukcesami działaliśmy w przeszłości z firmą Philips Lighting. Otrzymaliśmy wysokiej jakości produkty oraz wsparcie projektowe, konieczne w procesie konfiguracji oraz certyfikacji WELL Building Standard”.

   

  Adam Targowski, menadżer ds. zrównoważonego rozwoju w firmie Skanska

  Innowacja zorientowana na pracowników

  Światło dla zdrowia

   

  Światło jest istotnym czynnikiem regulującym dobowy rytm człowieka i wpływającym na jego samopoczucie. Inne oświetlenie wspiera naszą koncentrację, inne pomaga się zrelaksować. Dlatego oświetlenie w biurowcu Spark zostało zaprojektowane zgodnie z koncepcją Human Centric Lighting, która przekłada najnowszą wiedzę medyczną o zdrowiu człowieka na język technologii oświetleniowej. Inteligentne czujniki oraz układ sterowania Daylight 4Control stale monitorują poziom światła w całym biurze. Dbają o to, aby jego barwa dopasowywała się do aktualnych warunków pogodowych i pory dnia.

   

  Nowe biuro Skanska

  Biuro w telefonie

   

  Znakiem rozpoznawczym całego obiektu Spark firmy Skanska jest innowacja zorientowana na ludzi. O ich komfort dba m.in. autorski system zarządzania budynkiem – Connected by Skanska. Łączy on w sobie aplikacje zainstalowane na smartfonach pracowników, część analityczną, portal dla najemców i zarządców oraz panel administracyjny.

   

  System pozwala m.in. na zdalne rezerwowanie sal konferencyjnych, sprawdzenie dostępności miejsc parkingowych, sterowanie temperaturą czy światłem z telefonu. Wszystko po to, aby zapewnić pracownikom jak najlepszą przestrzeń do pracy.

   

  Oprócz personalizacji w ustawianiu różnych parametrów przez użytkowników autorzy projektu Spark postawili także na inne rozwiązania. Już na etapie przygotowywania koncepcji wykorzystano zupełnie nowe podejście projektowe, ko-kreację.

  • TrueLine, wersja podwieszana
   TrueLine, wersja podwieszana
   Architekci poszukują rozwiązań oświetlenia wpasowującego się w architekturę wnętrza obiektu, nad którym pracują. Potrzebują linii świetlnej o subtelnym wzornictwie zapewniającej wy...

  Inteligentne
  oświetlenie LED

  Podobne projekty