Bezpieczny powrót do pracy dzięki urządzeniom do dezynfekcji powietrza w górnej części pomieszczenia Philips UV-C

Forte Partners

Budynek biurowy Forte Partners

Bukareszt, Rumunia

W związku z pandemią COVID-19 firma Forte Partners musiała szybko dostosować się do nowej rzeczywistości, by zapewnić swoim najemcom spokojny powrót do biura.

Zainstalowaliśmy w naszym biurze urządzenia dezynfekujące, które zapewniają osobom przebywającym w pomieszczeniach dodatkową ochronę przed drobnoustrojami, a jednocześnie są zainstalowane na tyle wysoko, że promieniowanie UV-C jest całkowicie nieszkodliwe. Zjawisko naturalnej wentylacji w pomieszczeniu zapewnia skuteczną recyrkulację tego oczyszczonego powietrza i uważamy, że jest to idealne rozwiązanie zarówno do naszych biur, jak i do innych budynków, w których przebywają ludzie.
- Stephen Burke, dyrektor budowlany, Forte Partners
Forte Partners — wyzwanie

Wyzwanie

W związku z pandemią COVID-19 firma Forte Partners musiała szybko dostosować się do nowej rzeczywistości, by zapewnić swoim najemcom spokojny powrót do biura. Celem było pozwolenie pracownikom na powrót do normalnych zajęć w biurze bez obaw o ich zdrowie i ze szczególną dbałością o czystość.

Koncepcja i rozwiązanie

Stawiający na innowacje rumuński deweloper Forte Partners potrzebował rewolucyjnego i wydajnego rozwiązania do budynku swojej siedziby. Był to pierwszy z naszych partnerów, który zastosował rozwiązanie UV-C, instalując sześć urządzeń Philips UV-C do dezynfekcji powietrza w górnej części pomieszczenia w przestrzeni biurowej i salach konferencyjnych. Po udanym wdrożeniu postanowiono zainstalować to rozwiązanie także w pomieszczeniach najemców, by zapewnić im bezpieczne środowisko pracy.

Urządzenia Philips do dezynfekcji powietrza w górnej części pomieszczenia służą do oczyszczania powietrza poprzez neutralizację wszystkich zarazków, wirusów i bakterii. Ta technologia jest stosowana do dezynfekcji od ponad 35 lat. W roku 2020 wraz z Uniwersytetem Bostońskim przetestowaliśmy jej skuteczność do zastosowań ogólnych i uzyskaliśmy odpowiedni atest. 

Do sterowania wiązką promieni UV-C służą specjalnie zaprojektowane odbłyśniki i rastry. Umożliwia to dezynfekcję powietrza w pomieszczeniach i jednoczesne wykonywanie zwykłych aktywności w czasie pracy urządzeń. 

Urządzenia UV-C stale dezynfekują powietrze w górnej części pomieszczenia, które dostaje się tam dzięki naturalnej cyrkulacji. Następnie oczyszczone powietrze opada i miesza się z powietrzem w dolnej części pomieszczenia.

Oznacza to, że urządzenia dezynfekujące mogą pracować w czasie, gdy w pomieszczeniach przebywają ludzie, co zapewnia im większe bezpieczeństwo i pozwala spokojnie skupić się na wykonywanych zajęciach. To rozwiązanie nadaje się do wszelkich środowisk zamkniętych, w których ludzie wymagają ochrony — od powierzchni biurowych, jak w przypadku Forte Partners, aż po szkoły, sklepy, a nawet fabryki.

Podobne projekty

Zielone Biuro Skanska Property Poland

System sterowania oświetleniem biurowym Philips Dynalite to znaczna oszczędność energii oraz komfortowe warunki pracy. Sprawdź zrównoważone biuro już dziś!

Biuro zorientowane na pracownika

Jak zaaranżować przestrzeń, aby światło w biurach jak najlepiej dopasowywało się do różnych wymagań pracowników? Co to jest Human Centric Lighting? Odpowiedzią jest najnowszy projekt biurowy Spark.

Biuro Astra Zeneca

Jak biuro może poprawiać samopoczucie i pobudzać kreatywność pracowników?