Jesteś teraz w witrynie Philips lighting. Dostępna jest zlokalizowana wersja w Twoim języku.
Sugestie

  Q22   
  w dobrym świetle

  Q22, Echo Investment, 
  Warszawa

   

  Całość zastosowanych w Q22 rozwiązań zawiera się w filozofii „Light beyond illumination”. Według niej termin „światło” nabiera dużo szerszego znaczenia niż to, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić.

  Q22

  We wspólnie prowadzonym 
  procesie projektowym

  celem nadrzędnym obydwu firm było wykorzystanie najnowocześniejszych technologii – takich, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców powierzchni biurowej. Dlatego każdy element systemu oświetleniowego został skrojony na indywidualną miarę Q22”.

   

  - Tomasz Pilch, Architekt, Echo Investment S.A.

  Q22
  Q22

  Wyzwanie

   

  Początkowo inwestor planował wyposażyć Q22 w konwencjonalne oświetlenie. W trosce o komfort najemców porzucił ten pomysł jeszcze na etapie projektowym i w stu procentach postawił na ekologiczną i wydajną technologię LED firmy Philips Lighting.

  Dzięki temu Q22 jest pierwszym budynkiem, który w standardzie najmu oferuje oświetlenie typu LED. To ogromny atut, do którego nie trzeba nikogo przekonywać.

  Q22

  Odpowiednie oświetlenie 

   

  Dlaczego spółka Echo Investment zaufała właśnie firmie Philips Lighting? Ponieważ jej pozycja na rynku, doświadczenie, know-how oraz elastyczność stanowiły gwarancję powodzenia przedsięwzięcia. Przywiązujący olbrzymią wagę do detali inwestor Q22 jasno sprecyzował swoje wymagania nawet względem surowca, z jakiego mają być wykonane oprawy świetlne zastosowane w budynku. Miejsce tradycyjnego metalu zajęło aluminium. Wszystko po to, by estetyka dorównywała jakości. Ostateczny kształt zastosowanych rozwiązań Echo Investment i Philips wypracowały wspólnie w toku procesu projektowego. 

   

  Oprócz funkcji czysto użytkowej specjaliści firmy Philips Lighting zadbali także o aspekty wizualne. Wysoka na kilka metrów kolorowa iluminacja umieszczona w holu głównym budynku wydobywa najlepsze walory architektury i dopełnia całości. Najemcy powierzchni biurowych w Q22 nie mogli wymarzyć sobie lepszej wizytówki, która wita ich w holu wejściowym i olśniewa gości w niecodzienny sposób. Gra świateł, cieni i załamujących się struktur to ukłon w stronę koncepcji „Q” – synergii nowoczesności, bezpieczeństwa i komfortu. Kolorowa iluminacja wewnętrzna Q22 pozwala dowolnie aranżować określone sceny świetlne w zależności od potrzeb – na przykład marketingowych. 

   

  Parametry światła, takie jak współczynnik olśnienia czy oddawanie barw, dobrano do charakteru poszczególnych przestrzeni. W częściach biurowych światło sprzyja więc koncentracji i produktywności, a w pomieszczeniach socjalnych zaprasza do relaksu.

  Supermodular

  Modular SLD75

  SLD75 jest rozwiązaniem elastycznym i w pełni konfigurowalnym, gwarantującym idealne dopasowanie się do wymagań klienta. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej przesłony oraz modułów LED z soczewkami, możliwe jest uzyskanie eleganckiego sposobu oświetlenia biur.


  Wyświetl rodzinę

  • SmartBalance, suspended
   SmartBalance, suspended
   O ile często najważniejsza jest skuteczność świetlna opraw, klienci jednocześnie wolą oprawy o atrakcyjnym wyglądzie i nierzucające się w oczy. Wymóg ten szczególnie trudno spełnić...
  • ColorGraze MX4 Powercore
   ColorGraze MX4 Powercore
   Oprawa o dużej mocy do intensywnego oświetlania wielopiętrowych fasad i powierzchni przy bardzo niewielkim odsunięciu od ściany. Wersje RGBW i RGBA w jednej obudowie łączą rozszerz...

  Oświetlenie
  biurowca Q22

  Zespół

  Echo Investment

  Echo Investment

  Joanna Jaroszewska

  Joanna Jaroszewska

  Key Account Manager

  E-mail

  Radek Buczkowski

  Radek Buczkowski

  Specification Manager 

  E-mail

  Cezary Szelag

  Cezary Szelag

  Lighting Application Specialist

  Philips Lighting Poland

  Piotr Kołakowski

  Piotr Kołakowski

  Lighting Application Specialist

  Philips Lighting Poland

  Podobne projekty