Oświetlenie w pokojach hotelowych

O atrakcyjności hotelu decyduje szereg czynników. Oprócz komfortowego wyposażenia i zapewnienia gościom udogodnień umilających pobyt, ważna jest też atmosfera, którą tworzy profesjonalna obsługa oraz przytulny wystrój. Odpowiednio dobrane oświetlenie z możliwością sterowania pozwoli do stosować natężenie światła do aktualnych potrzeb, a tym samym stworzyć nastrój do relaksu lub pracy.

Elastyczne oświetlenie

Goście hotelowi w swoim pokoju nie zawsze szukają wytchnienia po męczącej podróży czy odpoczynku po zwiedzaniu ciekawych zabytków. Niektórzy z nich potrzebują miejsca do pracy zapewniającego odpowiednie oświetlenie pozwalające się skupić. W zależności od celu wyjazdu użytkownicy pokoju hotelowego będą więc oczekiwać przestrzeni sprzyjającej odpoczynkowi, wykonywaniu obowiązków zawodowych lub też zapewniającej relaks po dniu pełnym wrażeń. Odpowiedni nastrój pozwoli uzyskać właściwie dobrane oświetlenie. W pokojach hotelowych musi ono jednak być odpowiednie – w przeciwnym razie nie spełni oczekiwań swoich użytkowników, a te bywają zupełnie różne. Idealnym rozwiązaniem w takich miejscach jest inteligentne oświetlenie Philips LED.

Oświetlenie dostosowane do potrzeb gości

Kluczowe znaczenie dla zapewnienia komfortu podczas pobytu w pokoju hotelowym ma elastyczne oświetlenie. Idealna sytuacja to ta, kiedy goście mogą samodzielnie sterować natężeniem światła głównego oraz dodatkowego oświetlenia punktowego. Często stosowane ściemniacze to jednak nie wszystko, trzeba bowiem pamiętać, że na nastrój w pomieszczeniu oraz na samopoczucie osób w nim przebywających wpływ ma także temperatura barwowa światła. Chłodne światło sprzyja koncentracji, dlatego doskonale sprawdzi się podczas sporządzania notatki po spotkaniu służbowym czy przeglądania materiałów przed konferencją. Ciepłe światło z kolei ułatwia relaks i wyciszenie się, a więc będzie przydatne po stresującym dniu albo intensywnym zwiedzaniu atrakcji turystycznych. Oświetlenie pokoju hotelowego za pomocą nowoczesnych opraw i systemów oferowanych przez Philips to idealne rozwiązanie wszędzie tam, gdzie liczy się elastyczność oraz możliwość łatwego dostosowania natężenia i temperatury barwowej do aktualnych potrzeb użytkowników. Układ sterujący dla gości RoomFlex pozwala za jednym dotknięciem zmienić oświetlenie w pokoju hotelowym oraz dopasować je do określonej aktywności. Niezależnie od tego czy Twoi goście oczekują przestrzeni do odpoczynku czy też warunków sprzyjających skupieniu się na obowiązkach zawodowych – elastyczne oświetlenie zapewnia uzyskanie odpowiedniego efektu, a tym samym sprawi, że pobyt będzie udany.

LEDowe oświetlenie pokoi hotelowych

Energooszczędne oświetlenie, które pozwala ograniczyć koszty

Nowoczesne oświetlenie w pokojach hotelowych oparte na produktach wykorzystujących technologię LED ma wiele zalet. Jedną z najważniejszych jest z pewnością możliwość wygodnego sterowania i dostosowania jego parametrów do preferencji gości. Trzeba jednak pamiętać, że oświetlenie LED to również znacznie niższe zużycie energii elektrycznej, co przekłada się na ograniczenie rachunków za prąd. Zastosowanie inteligentnych systemów zarządzania infrastrukturą oświetleniową pozwala dodatkowo oszczędzać energię, a więc np. automatycznie wyłączać światło kiedy gości nie ma w pokoju hotelowym. Zdalne monitorowanie opraw to również możliwość szybkiego zlokalizowania tych elementów oświetlenia, które uległy awarii, a tym samym sprawnego usunięcia usterki. Nowoczesne oświetlenie pokoju hotelowego można też zintegrować z innymi systemami zarządzania obiektem, jak np. z ogrzewaniem, klimatyzacją lub automatycznymi roletami, co zapewnia gościom pełen komfort podczas pobytu. To najlepsza reklama dla hotelu i doskonała zachęta do ponownego skorzystania z jego usług.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Jan Sewerynik

Napisz do naszego eksperta

Jan Sewerynik
Ekspert ds. profesjonalnych rozwiązań oświetleniowych

Podobne artykuły

Sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa i wydajności magazynu w dobie pandemii

Na skutek pandemii magazyny przechodzą właśnie przyspieszoną cyfrową transformację.

Prawidłowe oświetlenie stanowiska i miejsca pracy

Zobacz, jakie normy powinno spełniać i czym się charakteryzować oświetlenie miejsca pracy. Zapraszamy!

"Oświetlenie magazynów - normy, przepisy, wymagania"

Oświetlenie magazynu, podobnie jak oświetlenie w innych miejscach pracy musi spełniać pewne normy prawne. Jak oświetlony powinien być zatem magazyn?