Projektowanie zdrowych budynków z oświetleniem dezynfekującym UV-C

Honeywell — wprowadzenie

OPTIMAX

Malezja

OPTIMAX to sieć klinik okulistycznych w Malezji, która z powodzeniem działa na rynku od 1995 roku i ma ponad 300 000 zadowolonych klientów.

Firmy Honeywell i Signify zaoferowały naszym klinikom kompletne rozwiązanie do dezynfekcji powietrza, powierzchni i przedmiotów, które pozwala jasno zakomunikować naszym lekarzom, personelowi i pacjentom, w jaki sposób dbamy o ich zdrowie w naszych obiektach.
- Tan Sri Dato’ Tan Boon Hock, założyciel, Centrum okulistyczne OPTIMAX
Honeywell — wyzwanie

Wyzwanie

Podczas pandemii COVID-19 większość klinik OPTIMAX pozostała otwarta, by zapewniać pacjentom niezbędną opiekę okulistyczną. Żeby jednak móc działać bezpiecznie, potrzebne były rozwiązania poprawiające jakość powietrza i dezynfekcję powierzchni, by zminimalizować potencjalne ryzyko zakażenia lub transmisji choroby.

Rozwiązanie

Zainstalowaliśmy szereg produktów Philips, w tym urządzenia UV-C do dezynfekcji powietrza w górnej części pomieszczenia i autonomiczne wózki do dezynfekcji UV-C. Rozwiązania te poprawiają komfort, dezynfekują powietrze i powierzchnie w pomieszczeniach, a jednocześnie są kontrolowane i monitorowane za pomocą pulpitu administracyjnego Healthy Buildings firmy Honeywell.

Podobne projekty