Q22 w dobrym świetle

Q22, Echo Investment,  Warszawa

Q22, Echo Investment

Warszawa

Całość zastosowanych w Q22 rozwiązań zawiera się w filozofii „Light beyond illumination”. Według niej termin „światło” nabiera dużo szerszego znaczenia niż to, do którego zdążyliśmy się przyzwyczaić.

We wspólnie prowadzonym procesie projektowym celem nadrzędnym obydwu firm było wykorzystanie najnowocześniejszych technologii – takich, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających najemców powierzchni biurowej. Dlatego każdy element systemu oświetleniowego został skrojony na indywidualną miarę Q22.
- Tomasz Pilch, Architekt, Echo Investment S.A.
Q22
Q22
Q22

Wyzwanie

Początkowo inwestor planował wyposażyć Q22 w konwencjonalne oświetlenie. W trosce o komfort najemców porzucił ten pomysł jeszcze na etapie projektowym i w stu procentach postawił na ekologiczną i wydajną technologię LED firmy Philips Lighting.
Dzięki temu Q22 jest pierwszym budynkiem, który w standardzie najmu oferuje oświetlenie typu LED. To ogromny atut, do którego nie trzeba nikogo przekonywać.

Odpowiednie oświetlenie 

Dlaczego spółka Echo Investment zaufała właśnie firmie Philips Lighting? Ponieważ jej pozycja na rynku, doświadczenie, know-how oraz elastyczność stanowiły gwarancję powodzenia przedsięwzięcia. Przywiązujący olbrzymią wagę do detali inwestor Q22 jasno sprecyzował swoje wymagania nawet względem surowca, z jakiego mają być wykonane oprawy świetlne zastosowane w budynku. Miejsce tradycyjnego metalu zajęło aluminium. Wszystko po to, by estetyka dorównywała jakości. Ostateczny kształt zastosowanych rozwiązań Echo Investment i Philips wypracowały wspólnie w toku procesu projektowego. 

Oprócz funkcji czysto użytkowej specjaliści firmy Philips Lighting zadbali także o aspekty wizualne. Wysoka na kilka metrów kolorowa iluminacja umieszczona w holu głównym budynku wydobywa najlepsze walory architektury i dopełnia całości. Najemcy powierzchni biurowych w Q22 nie mogli wymarzyć sobie lepszej wizytówki, która wita ich w holu wejściowym i olśniewa gości w niecodzienny sposób. Gra świateł, cieni i załamujących się struktur to ukłon w stronę koncepcji „Q” – synergii nowoczesności, bezpieczeństwa i komfortu. Kolorowa iluminacja wewnętrzna Q22 pozwala dowolnie aranżować określone sceny świetlne w zależności od potrzeb – na przykład marketingowych. 

Parametry światła, takie jak współczynnik olśnienia czy oddawanie barw, dobrano do charakteru poszczególnych przestrzeni. W częściach biurowych światło sprzyja więc koncentracji i produktywności, a w pomieszczeniach socjalnych zaprasza do relaksu.

Modular SLD75

SLD75 jest rozwiązaniem elastycznym i w pełni konfigurowalnym, gwarantującym idealne dopasowanie się do wymagań klienta. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej przesłony oraz modułów LED z soczewkami, możliwe jest uzyskanie eleganckiego sposobu oświetlenia biur.

Oświetlenie biurowca Q22

Oświetlenie biurowca Q22

Zespół

Echo Investment

Klient

Joanna Jaroszewska

Key Account Manager

Radek Buczkowski

Specification Manager

Cezary Szelag

Lighting Application Specialist

Piotr Kołakowski

Lighting Application Specialist

Podobne projekty